Fotbalista Van Persie nastoupí poprvé za Manchester United

20. srpna  2012 v 19:23  
Robin van Persie se upsal Manchesteru United na čtyři roky - Foto:  Reuters

Robin van Persie se upsal Manchesteru United na čtyři rokyFoto:  Reuters

Ten nejočekávanější souboj úvodního kola si fotbalová Premier League schovala až na závěr. Duely Evertonu s Manchesterem United obvykle výjimečnou pozornost nepoutají, přestože ten jarní přispěl k tomu, že Rudí Ďáblové přišli o titul. Důvod současné netrpělivosti anglických fanoušků je jasný. Za Manchester totiž poprvé nastoupí Robin van Persie.

"Robin van Persie je hráč, který dokáže pozvednout hru celého týmu, dokáže rozhodovat zápasy. Z jednoho z hlavních kandidátů na titul jsme rázem absolutním favoritem," měla jasno v rozhovoru pro BBC manchesterská legenda Peter Schmeichel. 

A právě získávání trofejí byl hlavní důvod, proč Robin van Persie odešel z Arsenalu. Za osm let tam vyhrál pouhé dvě, a to ještě během první sezóny. Jenže londýnský klub chce i nadále sázet na mladíky namísto drahých hvězd, které by ho mohly mezi naprostou elitu vrátit. 

AudioStáhnout
 

Robin Van Persie odehraje první zápas za Manchester United

"Z mé strany určitě a věřím, že ani ze strany Arsenalu, nemá nikdo z mého přestupu špatné pocity. Je to jen o tom, že jsme na některé pro mě důležité věci měli rozdílný pohled. To je život, ale nikdo na mě není naštvaný a ani já nejsem naštvaný na ně," uvádí Van Persie. 

V tom se ale nizozemský kanonýr, autor třiceti gólů v posledním ročníku Premier League, mýlí. Přímo v Arsenalu ho možná chápou, ale pro fanoušky je zrádcem a pálí jeho dresy. Veškerá snaha Van Persieho vysvětlit své rozhodnutí byla k ničemu. 

Už v červencovém prohlášení o neprodloužení smlouvy se to hemžilo láskou k Arsenalu i jeho fanouškům a také první veřejná slova v dresu Manchesteru United se týkala londýnského klubu. 

"Chtěl bych na úvod poděkovat Arsenalu a panu Wengerovi za posledních osm let mého života. Děkuji panu Wengerovi, hráčům i fanouškům za veškerou pomoc, vždycky se ke mně chovali skvěle," říká Van Persie. 

Jestli se fanoušci Kanonýrů budou ke svému bývalému hrdinovi opět chovat skvěle, se ukáže především v listopadu, kdy Arsenal nastoupí na Old Trafford proti Manchesteru United. 

V duelu s Evertonem si dnes může Robin van Persie minimálně ověřit, jak dlouhou mají angličtí fanoušci paměť. Ti evertonští se totiž dlouho vyrovnávali pro změnu s přestupem další současné hvězdy Manchesteru - Waynea Rooneyho. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Jakub Marek

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Dění na Ukrajině - Foto: Alexandr Pícha

Bouřlivé dění

sledujeme každý den

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
US Open - Foto: Michal Jindra

Jaroslav Plašil pro vás reportuje

přímo ze Spojených států

 
Promo - Občanský zákoník - Foto: Michal Jindra

Udělejte si přehled

v novém kodexu

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas