Zprávy → Fotbal20. srpna  2012 v 19:23  

Fotbalista Van Persie nastoupí poprvé za Manchester United

Robin van Persie se upsal Manchesteru United na čtyři roky - Foto:  Reuters

Robin van Persie se upsal Manchesteru United na čtyři rokyFoto:  Reuters

Ten nejočekávanější souboj úvodního kola si fotbalová Premier League schovala až na závěr. Duely Evertonu s Manchesterem United obvykle výjimečnou pozornost nepoutají, přestože ten jarní přispěl k tomu, že Rudí Ďáblové přišli o titul. Důvod současné netrpělivosti anglických fanoušků je jasný. Za Manchester totiž poprvé nastoupí Robin van Persie.

"Robin van Persie je hráč, který dokáže pozvednout hru celého týmu, dokáže rozhodovat zápasy. Z jednoho z hlavních kandidátů na titul jsme rázem absolutním favoritem," měla jasno v rozhovoru pro BBC manchesterská legenda Peter Schmeichel. 

A právě získávání trofejí byl hlavní důvod, proč Robin van Persie odešel z Arsenalu. Za osm let tam vyhrál pouhé dvě, a to ještě během první sezóny. Jenže londýnský klub chce i nadále sázet na mladíky namísto drahých hvězd, které by ho mohly mezi naprostou elitu vrátit. 

 

Robin Van Persie odehraje první zápas za Manchester United

Vložit na svůj web

"Z mé strany určitě a věřím, že ani ze strany Arsenalu, nemá nikdo z mého přestupu špatné pocity. Je to jen o tom, že jsme na některé pro mě důležité věci měli rozdílný pohled. To je život, ale nikdo na mě není naštvaný a ani já nejsem naštvaný na ně," uvádí Van Persie. 

V tom se ale nizozemský kanonýr, autor třiceti gólů v posledním ročníku Premier League, mýlí. Přímo v Arsenalu ho možná chápou, ale pro fanoušky je zrádcem a pálí jeho dresy. Veškerá snaha Van Persieho vysvětlit své rozhodnutí byla k ničemu. 

Už v červencovém prohlášení o neprodloužení smlouvy se to hemžilo láskou k Arsenalu i jeho fanouškům a také první veřejná slova v dresu Manchesteru United se týkala londýnského klubu. 

"Chtěl bych na úvod poděkovat Arsenalu a panu Wengerovi za posledních osm let mého života. Děkuji panu Wengerovi, hráčům i fanouškům za veškerou pomoc, vždycky se ke mně chovali skvěle," říká Van Persie. 

Jestli se fanoušci Kanonýrů budou ke svému bývalému hrdinovi opět chovat skvěle, se ukáže především v listopadu, kdy Arsenal nastoupí na Old Trafford proti Manchesteru United. 

V duelu s Evertonem si dnes může Robin van Persie minimálně ověřit, jak dlouhou mají angličtí fanoušci paměť. Ti evertonští se totiž dlouho vyrovnávali pro změnu s přestupem další současné hvězdy Manchesteru - Waynea Rooneyho. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Jakub Marek
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace