Zprávy → Fotbal16. listopadu  2016 v 12:35  

Fotbalisté Norska přišli o trenéra. Högmo rezignoval krátce po porážce s Českem

Per-Mathias Högmo už norskou reprezentaci trénovat nebude - Foto:  ČTK, Michal Krumphanzl

Per-Mathias Högmo už norskou reprezentaci trénovat nebudeFoto:  ČTK, Michal Krumphanzl

Pět dní po porážce 1:2 s českými fotbalisty v kvalifikaci mistrovství světa rezignoval trenér norské reprezentace Per-Mathias Högmo. Jeho svěřenci v bojích o postup na šampionát v Rusku v roce 2018 porazili pouze San Marino 4:1, ostatní tři zápasy prohráli a v tabulce skupiny C jsou předposlední.

„Mám nadále velkou důvěru v tým a hráče. Po posledním zápase jsem si říkal, že je důležité mít trochu odstup a všechno si patřičně promyslet. Nakonec jsem dospěl k názoru, že tlak na mužstvo a také na realizační tým je příliš velký a že bude správné, když odstoupím,“ řekl dnes Högmo novinářům. 

„Per-Mathias zaslouží velký respekt za své rozhodnutí v této složité době,“ řekl předseda norského svazu Terje Svendsen. 

Zatím není jasné, kdo povede Nory v dalším zápase se Severním Irskem, který se bude hrát koncem března. „Využijeme čas, který máme do března, abychom si udělali jasno,“ prohlásil Svendsen. 

Čtěte také: Na duel fotbalové reprezentace nepřišly ani 2 tisíce diváků. I tak jsem si to užil, řekl debutant Barák

Högmo trénoval norské fotbalisty tři roky. V průběhu kvalifikace na letošní mistrovství Evropy převzal tým po Egilu Olsenovi a dovedl ho do baráže, v níž neuspěl v dvojzápase s Maďarskem. 

Šestapadesátiletý kouč, který v roce 2000 vyhrál s norskými fotbalistkami olympijský turnaj v Sydney, měl u reprezentace smlouvu do konce příštího roku. 

Norské fotbalisty vedl v 35 zápasech, v nichž slavil pouze deset vítězství. Během jeho působení tým spadl v žebříčku 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace