Fotbalisté Plzně si jasně poradili s Hradcem Králové a posunuli se do čela ligy

Fotbalisté Plzně naplno využili nepřesvědčivých výsledků svých rivalů v boji o titul k tomu, aby se posunuli se do čela tabulky. V závěrečném zápase programu devátého kola ePojisteni.cz ligy si jasně poradili s Hradcem Králové, který porazili 4:1. Nejvýraznější podíl na vítězství úřadujících mistrů měl dvougólový Michael Krmenčík.

Michael Krmenčík v dresu Plzně

Michael Krmenčík v dresu Plzně | Zdroj: ČTK

Viktoriáni o své výhře rozhodli již během první půle, kterou ovládli v poměru 3:0.

Jako první se mezi střelce zapsal v 31. minutě Lukáš Hejda, jenž hlavičkou překonal gólmana Hradce Králové.

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 40. minutě nejprve na 2:0 zvýšil Michael Krmenčík a o tři minuty později si balon do vlastní brány srazil Jakub Chleboun.

Blázinec v Brně. Sparta to tady měla opravdu těžké, uznal kapitán Zbrojovky Polák

Branky padaly i ve druhém poločase. Nedlouho po přestávce na 4:0 upravil svým druhým gólem Krmenčík.

V samotném závěru se fanoušci Viktorie ještě dožadovali páté branky, té se ale nedočkali.

Čestný úspěch naopak zaznamenali hosté. V 84. minutě nahrál Marek Plašil Petru Schwarzovi, který proti brankáři Kozáčikovi uspěl a snížil na konečných 1:4.

Plzeň se díky výhře o tři góly posunula na první místo ligové tabulky. Druhá Mladá Boleslav má sice stejně jako Plzeň 22 bodů, jenže Západočeši mají o jeden vstřelený gól lepší skóre.

9. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:1 (3:0)
Branky: 41. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. vlastní Chleboun - 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske - Antoníček, Melichar. ŽK: Hořava, Krmenčík - Mudra, Chleboun. Diváci: 9393.