Fotbalisty Slavie vyřadilo z domácího poháru Ústí, postupují Dukla i Zlín

Překvapením skončilo 3. kolo domácího poháru pro fotbalisty pražské Slavie, kteří nestačili na druholigové Ústí nad Labem a prohráli 2:4. Naopak do dalšího kola postoupily další dva prvoligové celky Dukla a Zlín.

Fotbalisté Dukly se radují z gólu, v domácím poháru vyřadili Táborsko

Fotbalisté Dukly se radují z gólu, v domácím poháru vyřadili Táborsko | Zdroj: ČTK

Zlínští hráči si bez problémů poradili s Prostějovem. Vedoucí tým MSFL sice ve 38. minutě vyrovnal na 1:1 gólem Kroupy, ale ještě do přestávky vrátil favoritovi vedení Jugas.

Po přestávce stříleli už pouze hosté, kteří nakonec zatížili konto prostějovského brankáře Bureše čtyřmi góly.

Pražskou Duklu přivítalo druholigové Táborsko a pro účastníka nejvyšší soutěže to byl o poznání těžší soupeř. Táborsku se ve druhé lize daří, v sedmi zápasech ještě nenašlo přemožitele a figuruje na 3. místě tabulky.

Po první bezbrankové půli se dostala Dukla do vedení Štětinou, na kterého po hodině hry navázal aktivní Přikryl. Dvougólové vedení vydrželo hostujícímu týmu až do 86. minuty, kdy závěr zdramatizoval Ciku.

Na dobré ligové výkony naopak nenavázala Slavia. Na hřišti druholigového Ústí nad Labem prohrávala v 66. minutě už 0:3.

V závěrečných dvaceti minutách sice dokázala snížit díky Zmrhalovi se Škodou na rozdíl jediného gólu, ale poslední slovo měl domácí Novotný. Před víkendovým derby se Spartou tak museli červenobílí přijmout vyřazení z domácího poháru.

Fotbalista Ústí nad Labem Jan Peterka se raduje z úvodního gólu v pohárovém utkání se Slavií | Foto: ČTK

3. kolo fotbalového Poháru FAČR:

Ústí nad Labem - Slavia Praha 4:2 (2:0)
Branky: 26. Peterka, 36. Smola z pen., 66. Hošek, 90.+2 Novotný - 71. Zmrhal, 88. Milan Škoda. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Černý.

Táborsko - Dukla Praha 1:2 (0:0)
Branky: 86. Ciku - 50. Marek Hanousek, 61. Přikryl. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Urban.

Prostějov - Zlín 1:4 (1:2)
Branky: 38. Kroupa - 25. Malý, 45. Jugas, 47. Jordan, 83. Bartolomeu. Rozhodčí: Orel - Hock, Antoníček.