Zprávy → Fotbal27. srpna  2016 v 08:31  

Fotbalová Plzeň potvrdila přestupy Koláře a Rajtorala, odcházejí do tureckého Gaziantepsporu

František Rajtoral spolu s Danielem Kolářem odchází z Viktorie Plzeň - Foto:  www.bohemians.cz/PJMl

František Rajtoral spolu s Danielem Kolářem odchází z Viktorie PlzeňFoto:  www.bohemians.cz/PJMl

Kádr fotbalových mistrů z Plzně opouští po nevýrazném vstupu do sezony dvě opory. Křídelník František Rajtoral a střední záložník Daniel Kolář odchází do tureckého Gaziantepsporu. Domácí zápasy budou hrát jen několik desítek kilometrů od hranic se Sýrií.

„Oba se významně se podíleli na úspěšné novodobé historii Viktorie Plzeň. Mají velký podíl na všech úspěších, patřili ke klíčovým a nejvýraznějším postavám mužstva. Nyní však nastal čas na změnu,“ vysvětlil odchod Rajtorala s Kolářem generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

Oba fotbalisté získali s Viktorií Plzeň čtyři mistrovské tituly a dvakrát si zahráli ligu mistrů. Reprezentant Kolář má na svém výčtu úspěchů dokonce pět titulů, ten zbývající se Spartou. V začínající sezoně ale oba pod novým trenérem Pivarníkem hráli méně. 

„Rozhodli jsme se přebudovat kádr a hráči mají možná poslední možnost vyzkoušet si zahraniční angažmá. Domluvili jsme se tedy na ukončení spolupráce,“ dodal Šádek. 

V neděli čeká Rajtorala i Koláře zdravotní prohlídka, poté by se měli oficiálně upsat novému klubu. Gaziantepspor se chystá otevřít nový moderní stadion, ale hraje v nepříliš klidné oblasti jen několik desítek kilometrů od hranic se Sýrií a města Aleppo, kde se stále bojuje. 

Viktorii Plzeň se nepovedl vstup do sezony. Roman Pivarník se svým týmem nedokázal postoupit do Ligy mistrů přes Bulharský Razgrad a v domácí soutěži vyhráli Západočeši jen dva ze čtyř zápasů. Doma remizovali s Bohemians a prohráli se Zlínem. 

Vedení klubu reaguje na situaci právě odchody zkušenějších hráčů a zároveň přivedlo Záložníka Martina Zemana a Ergyse Kaceho z Paoku Soluň. Přijít má také zlínský kapitán Poznar. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace