Zprávy → Fotbal1. září  2016 v 07:17  

Fotbaloví reprezentanti překvapili sami sebe. S herním projevem byl spokojený i kouč Jarolím

Karel Jarolím má za sebou trenérskou premiéru u reprezentace - Foto:  ČTK

Karel Jarolím má za sebou trenérskou premiéru u reprezentaceFoto:  ČTK

Na začátek kvalifikace o mistrovství světa se čeští fotbalisté naladili dobře. Národní tým, poprvé vedený v zápase novým trenérem Karlem Jarolímem, vyhrál v Mladé Boleslavi přípravu nad Arménii 3:0. Před nedělním ostrým utkáním se Severním Irskem potěšil hlavně herním projevem.

„Myslím, že jsme trošku překvapili i sami sebe, že nám to takhle po dvou trénincích šlo. Nikdy jsme spolu v takové sestavě nehráli, ale komunikace a sehranost byly docela dobré, takže máme na co navázat,“ těšilo záložníka Jana Kopice. 

Ten pomohl k vítězství nad Arménií jedním gólem. Trenér Karel Jarolím sliboval, že chce hrát ofenzivní fotbal. A jeho výběr to ve středu splnil. 

 

Z vystoupení proti Arménii měli dobrý pocit reprezentanti i nový kouč Karel Jarolím. V neděli vstoupí do kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku

Vložit na svůj web

„Brali jsme to jako přípravu na neděli, kdy nás čeká podstatný a ostrý vstup do kvalifikace. Musím říct, že jsem byl spokojený jak s projevem mužstva, tak i s chutí a odhodláním,“ hodnotil nový kouč. 

Hráče utkání evidentně bavilo. Neustále se snažili kombinovat, míče nakopávali jen v případě velké nouze, byli v pohybu. To pomáhalo při rozehrávce i stoperu Lukáši Pokornému, který odehrál první poločas a má za sebou úspěšný debut v reprezentaci. 

„I když jsem třeba měl těžký balon, kouknul jsem nahoru a dva lidi byli volní, protože si prostor umějí najít. Trenér to po nás chce,“ řekl Pokorný. 

Do každého poločasu nastoupila za českou reprezentaci jiná jedenáctka fotbalistů. Hráči se tak fyzicky nešetřili. Otázkou ale je, jestli podobné tempo vydrží celý zápas. 

„I před Severním Irskem jim řeknu, že budou hrát poločas. Pak si patnáct minut odpočinou a uvidíme, co z toho vzejde. Myslím, že je to jenom o hlavě,“ vtipkoval po vítězné premiéře u národního týmu trenér Jarolím. 

Úvodní souboj kvalifikace mistrovství světa 2018 čeká českou reprezentaci v neděli od 20:45 v Praze na Letné. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace