Zprávy → Fotbal3. srpna  2016 v 16:17  

Hráči Slavie odcestovali za odvetou do Portugalska. Uhrinův výběr je připraven i na penalty

Kouč Slavie Dušan Uhrin ml. - Foto:  ČTK

Kouč Slavie Dušan Uhrin ml.Foto:  ČTK

Trenér Slavie Dušan Uhrin mladší byl před odletem na letišti včas. To klubový autobus v pražských ulicích trochu zaváhal, na stadionu Rio Ave ale sešívaní musí být myšlenkami přítomni už od úvodní minuty. Zvlášť v případě, kdy je do skupiny Evropské ligy může posunout jediný gól.

„Tlak je teď více směrem na Rio Ave, protože hrají doma, a pokud bude dlouho bezbrankový stav, tak budou časem více nervózní. Každý gól, který dáme, znamená, že oni musí dát minimálně o jeden více,“ vysvětluje postupovou matematiku bosenský záložník Jasmim Ščuk. 

 

Tlak je teď více směrem na Rio Ave, protože hrají doma, říká před odvetou třetího předkola Evropské ligy Jasmim Ščuk ze Slavie

Vložit na svůj web

V úvodním duelu v Edenu vybojovali slávisté bezgólovou remízu - výsledek, na který ve včerejším 3. předkole Ligy mistrů v Karabachu spoléhali i hráči Plzně. 

A nakonec se i radovali, když po celozápasovém tlaku domácích vyrovnali v závěru na 1:1. Podobnou hru na čekanou by si Dušan Uhrin mladší rád odpustil. 

„Plzni, která postoupila a zajistila si Evropskou ligu, určitě blahopřeji. Je to pro nás ponaučení. Plzeň přežila asi čtyři gólové šance soupeře. Já bych si nepřál, aby soupeř měl takové šance, ale přál bych si, abychom vstřelili gól,“ prohlásil Uhrin. 

A kdyby to s vytouženou brankou přece jen nevyšlo?  

„Penalty jsme zkoušeli,“ je Dušan Uhrin mladší připraven přijmout fakt, že se rozhodne třeba až po prodloužení. Hlavní fáze Evropské ligy máj svůj los na programu v pátek, a jestli bude po sedmi letech v osudí i lístek s nápisem Slavia, se dozvíme zítra po 21. hodině, kdy utkání na hřišti Rio Ave začne. 

Autor:  Marek Augustin, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace