Jablonec Spartu nebo Baník nenapodobil. Brno porazil

Fotbalisté Jablonce jsou jediným týmem z užšího okruhu adeptů mistrovského titulu, kteří v prvním kole nového ročníku Gambrinus ligy vyhráli. Zbojovku Brno zdolali na domácím hřišti gólem Tomáše Pekharta po standardní situaci 1:0.

Jablonecký Tomáš Pekhart oslavuje vítězný gól v utkání proti Brnu

Jablonecký Tomáš Pekhart oslavuje vítězný gól v utkání proti Brnu | Zdroj: ČTK

Trenér Severočechů František Komňacký využil v základní jedenáctce jedinou letní posilu. Na pravý kraj obrany nasadil Mateje Krajčíka. Záložník Karel Piták přišel na hřiště až v 90. minutě, stoper Vít Beneš proseděl na lavičce celé utkání. Jen z tribuny sledoval zápas distancovaný Marek Jarolím.

00:00 / 00:00

Utkání Jablonce s Brnem očima Michala Jurmana

I brněnský kouč Karel Večeřa postavil očekávanou sestavu, jen Jana Kalabišku nechal na střídačce.

První šanci utkání měli Brňané, Michael Rabušic ovšem ve 12. minutě po přihrávce Filipa Chlupa mezi obránce jen nastřelil brankáře Michala Špita.

Trenér Jablonce František Komňacký je s výhrou spokojený

Poté už byli aktivnější domácí, kteří měli také více šancí. Převahu ale zužitkovali až v 69. minutě po rohovém kopu. Matej Krajčík poslal centr na hlavu Petra Zábojníka. Toho ještě vychytal gólman Tomáš Bureš, na dorážku Tomáše Pekharta již však nestačil.

Navýšit vedení mohl znovu Pekhart. Po pasu Jana Vošahlíka si míč krásně zpracoval na prsa, poté ale přestřelil. Další velkou šanci neproměnil ani jeho spoluhráč Jan Kovařík. Ruce zvedali Jablonečtí opět až 82. minutě. Vzhledem k ofsajdu Davida Lafaty ovšem zbytečně.

Jak viděl zápas v Jablonci kouč Brna Karel Večeřa

Jásat tak mohli až po závěrečném hvizdu, který jim přisoudil tři body. Stejný bodový zisk mají v čele tabulky ještě fotbalisté Slovácka, Mladé Boleslavi a Hradce Králové.

FK Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 69. Pekhart. Rozhodčí: R. Hrubeš - Lhoták, Teuber. Bez karet. Diváci: 3865.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Haurdič (63. Vošahlík), Loučka, Pavlík (84. Eliáš), Kovařík - Pekhart, Lafata (90. Piták). Trenér: Komňacký.

Brno: Bureš - Červinek, Jílek, Trousil, Čoupek (82. Hodek) - Chlup (70. Střeštík), Dostálek, Polách, Křeček, Husár - Rabušic (70. Kalabiška). Trenér: Večeřa.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít