Zprávy → Fotbal16. listopadu  2016 v 14:29  

Jarolím má za sebou první podzim u reprezentace. Do hry poslal celkem 37 hráčů

Kouč fotbalové reprezentace Karel Jarolím - Foto:  ČTK, Radek Petrášek

Kouč fotbalové reprezentace Karel JarolímFoto:  ČTK, Radek Petrášek

Česká fotbalová reprezentace má za sebou první podzim nové éry. Pod trenérem Karlem Jarolímem byl hlavně seznamovací a testovací – šanci dostali různí hráči včetně nováčků i různé herní styly. Vzhledem k nedostatku času se ale zkoušelo za pochodu, i v důležitých zápasech světové kvalifikace, kterou Češi nerozjeli nejlépe. Šanci na postup ale stále mají.

Karel Jarolím přijal v létě nesnadný úkol, na který by si netroufl každý – převzít národní tým pouhý měsíc před startem kvalifikace, a to ještě bez řady opor, které se rozhodly po nevydařeném Euru v reprezentaci skončit: Čecha, Plašila, Lafaty, Limberského, Hubníka a s velkou pravděpodobností také Rosického. 

Šanci tak dostali další, včetně osmi debutantů už jich bylo 37, kteří kolikrát před pár měsíci neměli pevné místo ani v klubu. Jeden příklad za všechny: Petr Mareš, který trochu vděčí i zranění Jakuba Rady. 

 

Karel Jarolím má za sebou první podzim v roli reprezentačního trenéra. Vyzkoušel i osm debutantů

Vložit na svůj web

„V Hradci jsem ze začátku ani nehrál. Trenér Pilný mě stavěl na beka, pak ale ve středu zálohy vypadli nějací hráči a naskočil jsem tam. Potom se nešťastně zranil Radič a angažovala mě Boleslav, takže jsem jí to chtěl splatit dobrými výkony, což se povedlo a nakonec vyústilo to tím, že jsem tady,“ říká Petr Mareš. 

Většina nováčků zvládla reprezentační test obstojně a Krmenčík, Zmrhal i Barák rovnou dali gól. 

„Zatím se to podařilo a byl bych rád, kdyby to takto pokračovalo. Uvidíme,“ doufá Jarolím. 

Čtěte také: Mrzí mě to, řekl Jarolím k mizerné návštěvě v Mladé Boleslavi. Dánové však chtěli hrát blízko Praze

Když se ale Karel Jarolím podívá na tabulku kvalifikace o postup na mistrovství světa, zvážní. Hledání té pravé sestavy i herní tváře - Češi nejdřív zkoušeli hrát aktivně a vysoko napadat i u obhájců titulu Němců a pak naopak vsadili na tuhou defenzivu a brejky doma proti Norům - se totiž promítlo i do výsledků. 

Jarolímovi svěřenci jen remizovali se Severním Irskem a Ázerbájdžánem, gól dali v jediném zápase a ztrácí dva body na druhou příčku, ze které můžou jít do baráže. 

„Mrzí mě, že nemáme alespoň o dva body více, takže je to v rozpacích. Ztracené to ale není,“ věří po svém prvním podzimu u národního týmu Karel Jarolím. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace