Zprávy → Fotbal13. října  2016 v 13:51  

Jarolím vyzval reprezentanty: Hráči na sobě musí pracovat. Dveře do týmu má otevřené každý

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím - Foto:  ČTK

Trenér české fotbalové reprezentace Karel JarolímFoto:  ČTK

Ani špatný vstup do kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa 2018 nepřipravil trenéra národního týmu Karla Jarolíma o optimismus. I když Češi získali ze tří zápasů jen dva body a ještě nedali gól, je podle něj postup na šampionát do Ruska stále reálný. Aby se to povedlo, rozdal hráčům domácí úkoly a zároveň otevřel náruč i potenciálním reprezentantům.

Nepromrhat ani minutu, velí Karel Jarolím, aby fotbaloví reprezentanti začali víc makat. 

„Každému řeknu, na čem by měl dělat. U někoho to může být kondice, protože měl nějaký výpadek, u druhého herní situace, které vycházejí z jejich postů. Hráči na sobě musí dělat. Jestliže máte mít ambice a touhu prosadit se, samotný trénink s mužstvem nestačí,“ podotýká kouč Jarolím. 

 

Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím bude hráče obvolávat a řekne jim, na čem by měli zapracovat

Vložit na svůj web

V národním týmu už se to pak dá těžko dohánět, když je výběr pohromadě před důležitými zápasy jen pár dní. 

Vymlouvat se na to ale Jarolím nechce. Severní Irsko a Ázerbájdžán podle něj Češi měli porazit. Chybělo jim více aktivity, odvahy, rychlosti i důrazu. To vše by rád reprezentační trenér do příštího kvalifikačního duelu proti Norsku změnil a klidně i s dalšími novými hráči, pokud ho někdo zaujme. 

„Bude záležet na samotných hráčích. Dveře má otevřené každý, kdo bude schopný podávat dobré výkony. Byl bych rád, kdyby si někdo nahlas řekl o to, abychom ho povolali,“ vyzval Jarolím. 

Přitom ve třech úvodních kvalifikačních utkáních už dostalo šanci 24 fotbalistů, a tak kromě gólů a vítězství chybí českému týmu i souhra. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace