Zprávy → Fotbal23. října  2016 v 09:00  

Jsme pro soupeře čitelní, přiznává provizorní kouč Sparty Holoubek před duelem s Plzní

Sparta se pod vedením nového trenéra Davida Holoubka posunula v Evropské lize na první příčku ve skupině - Foto:  Reuters

Sparta se pod vedením nového trenéra Davida Holoubka posunula v Evropské lize na první příčku ve skupiněFoto:  Reuters

Nouzové řešení zatím fotbalové Spartě funguje skvěle. Asistent David Holoubek pověřený vedením A-týmu z pěti soutěžních zápasů ani jeden neprohrál. Naposledy ve čtvrtek uspěl v Izraeli a v Evropské lize vytáhl Pražany z posledního místa skupiny na první příčku. Teď ho ale čeká velký domácí test - nejsledovanější duel 11. ligového kola na hřišti mistrovské Plzně.

Pro domácí Plzeň je to šance protlačit se v ePojištění lize o skóre na první místo, Sparta naopak potřebuje zmenšit ztrátu na vedoucí Mladou Boleslav nebo i na druhou Slavii. 

Sparta poslední čtyři utkání s Plzní prohrála. V minulé sezoně ztratila tradiční přetahovanou s Viktorií o mistrovský titul také právě kvůli dvěma porážkám. Ale současný kouč je touhle minulostí nezatížený. Do realizačního týmu dospělých povýšil až letos v létě a podobně čistou hlavu rád vidí také u všech pamětníků nedávných nezdarů. 

 

Trenér David Holoubek zatím úspěšně vede pražský tým z podzimních nesnází, ale teď má před sebou velkou výzvu

Vložit na svůj web

Hráčů, které tahle minulost netrápí, bude dnes ve sparťanském dresu na hřišti dostatek. Taková je ale realita současné Sparty. Fotbalisti jako Tomáš Rosický, Lukáš Vácha, Costa nebo i Martin Frýdek s Josefem Šuralem stále léčí svá zranění. „Teď to musíme vzít my starší na sebe, dávat góly a pomoct mladým klukům a musíme to všichni dohromady zvládnout,“ říká s úsměvem Lukáš Juliš, když sám sebe v 21 letech zařazuje ke starším hráčům. 

„Myslím, že to v žádném případě tihle hráči nevnímají. Samozřejmě cítí, že se prohrálo, ale za tři čtyři zápasy už je to samozřejmě pryč, dlouhodobě to nevnímají,“ říká kouč David Holoubek. 

Rád pouští na hřiště neokoukané tváře a teď mu často ani nic jiného nezbývá. Ovšem přirozeně by radši měl víc na výběr. Těžko takhle může Plzeň zaskočit výraznějšími změnami v sestavě. 

„V tom jsme hodně čitelní. Nedokážeme úplně soupeře překvapit, ale máme mladé šikovné hráče, tak třeba překvapíme tímto,“ doufá Holoubek a povinnost vyhrát přenáší jednoznačně na soupeře. 

 

Sparta zvládla svůj pohárový zápas a myslím si, že přijede pozitivně naladěná, říká Marek Bakoš z Plzně

Vložit na svůj web

„Asi můžou víc rotovat tou sestavou a Plzeň je v tuto chvíli před námi v tabulce, takže v tom utkání by měla být favoritem. My jim to chceme maximálně znepříjemnit,“ říká Holoubek. 

Vítězství Sparty v Beer Ševě je tou nejúčinnější metodou, jak rychle načerpat síly, kdežto Západočeši dumají nad propadákem s rumunskou Astrou. „Sparta zvládla svůj pohárový zápas, vyhrála. Myslím si, že přijede pozitivně naladěná a já věřím, že i my to v hlavách zvládneme a předvedeme pravou Plzeň, na kterou jsou naši fanoušci zvyklí,“ doufá Marek Bakoš. 

A Lukáš Hejda doplňuje: „Samozřejmě cítíme, že ten výsledek a hlavně výkon nebyl z naší dobrý. Zrovna zápas se Spartou není úplně ideální nebo jednoduchý, ale myslím, že to zvládneme.“ 

Zápas ligového podzimu začne dnes v 18 hodin a Radiožurnál stejně jako digitální a internetový Český rozhlas Sport vysílají zápas Plzně se Spartou celý v přímém přenosu. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace