Zprávy → Fotbal6. září  2016 v 15:36  

Koller vedle tenisu stále pomáhá i fotbalistům. Namísto hrotu hraje uprostřed zálohy

Kariéry trenéra se Jan Koller vzdal a vrhl se na tenis - Foto: Kamil Jáša

Kariéry trenéra se Jan Koller vzdal a vrhl se na tenisFoto: Kamil Jáša

Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller se na skok vrátil domů. Na jih Čech zavítal na fotbalový turnaj mládeže, na který do Roudného u Českých Budějovic pozval desetileté naděje Borussie Dortmund i Olympique Marseille. Fotbal už ale není tak pravidelnou součástí jeho života jako dřív – bývalý útočník se teď mimo jiné začal věnovat tenisu.

Jan Koller si pobyt na rodném jihu Čech užíval. Když byla příležitost, neváhal a vyrazil na pomoc své Smetanově Lhotě. 

„Když mám takhle čas, snažím se jim aspoň trošku pomoct, i když už nejsem tak schopný. Léta rostou a fyzická kondice není taková jako dřív,“ říká třiačtyřicetiletý dlouhán. 

 

Jan Koller se vrátil na rodný jih Čech, kam pozval malé fotbalisty německé Borussie Dortmund či francouzského Olympique Marseille

Vložit na svůj web

Zatímco roky Kollerovi nabývají, 202 centimetrů měří stále. A už nenastupuje na hrotu jako v minulosti za národní mužstvo. Mirovicím ve zmiňovaném duelu i přesto nasázel čtyři branky. „Klesnul jsem do středu zálohy a za chvíli to vypadá, že budu brankář,“ směje se Koller. 

Ten ještě nedávno působil u C týmu Monaka jako trenér. S tím už je ale konec. „Skončil jsem. Už nejsem ani asistent. Fotbal jsem teď nějak uzavřel a dal se na tenis. Po jižní Francii objíždím amatérské turnaje. Po celoživotním kolektivním sportu mě ten individuální moc baví,“ přiznává. 

Nejsilnějším úderem Kollera je, jak by se na první pohled dalo očekávat, podání: „Když se mi povede, tak první servis je dobrý. Pak forhend, bekhend je trošku slabší.“ 

Kollerovi zůstala i touha po vítězství. Na fotbalových trávnících chtěl vždy vyhrát a platí to i na tenisových kurtech. „Jsem hodně soutěživý,“ říká 91násobný český reprezentant, který se osobně zná i se světovou jedničkou Novakem Djokovićem. Srbský tenista totiž rovněž žije v Monaku. 

Autor:  Kamil Jáša  (kaj), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace