Zprávy → Fotbal9. srpna  2012 v 07:25  

Kouč Liberce Šilhavý: O postup jsem přišli výkonem v Kluži

Jaroslav Šilhavý, trenér Slovanu Liberec - Foto:  ČTK

Jaroslav Šilhavý, trenér Slovanu LiberecFoto:  ČTK

Liga mistrů se do Česka po roce nevrátí. Rozhodla o tom porážka Liberce 1:2 v odvetě třetího předkola téhle soutěže s rumunskou Kluží. Severočeši vypadli se vztyčenou hlavou, za svůj výkon před vlastními diváky se stydět nemuseli. O možnost nadále hrát o místo mezi evropskou smetánkou se připravili hlavně před týdnem v Rumunsku.

Liberecké ale štve, že po AC Milán a Spartaku Moskva letos vypadli z Ligy mistrů se soupeřem, který byl k poražení. „Kluž nebyl soupeř, který by se nedal překonat. Tenhle dvojzápas jsme si prohráli v Rumunsku, kde jsme podali špatný výkon. Bázlivý a bojácný.“ 

Jaroslavu Šilhavému bude první utkání v Rumunsku a porážka 0:1 ještě dlouho ležet v žaludku. Z toho plyne, že není prohra jako prohra. Ta zasloužená z Kluže štve libereckého kouče mnohem víc než smolná porážka v domácí odvetě. 

„Jednoznačně první zápas. Trenér i lidé vidí, že tým bojuje, ale jde za vítězstvím, a chce vstřelit gól. Snad lidé neodcházeli ze stadionu u Nisy zklamaní,“ utěšuje se kouč Šilhavý, který teď bude mít dva týdny na to, aby své mužstvo zbavil zklamání a připravil ho na čtvrté předkolo Evropské ligy. A zvlášť u některých hráčů to může být problém. 

 

Liberec si vytouženou hlavní fázi Ligu mistrů nezahraje

Vložit na svůj web

„Je tu spousta hráčů, kteří už tuhle možnost mít v životě nebudou. Ať už staří nebo mladí hráči,“ lituje promrhané šance záložník Lukáš Vácha. Se svými spoluhráči ale má ještě možnost složit reparát. 

Ovšem bude to zřejmě těžší práce než proti Kluži, Liberec se totiž při losu znovu ocitne mezi nenasazenými týmy, takže na něj číhají soupeři jako Inter Milán, Olympique Marseille, Sporting Lisabon a vyloučený není ani návrat FC Liverpool k řece Nise. Jasno bude zítra okolo 14 hodiny. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Jakub Kanta  (jbk)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace