Zprávy → Fotbal29. srpna  2016 v 12:04  

Kouč Uhrin končí ve Slavii. Vedení klubu odvolalo i sportovního ředitele Jinocha

Dušan Uhrin mladší působil ve Slavii od června 2015 - Foto:  ČTK

Dušan Uhrin mladší působil ve Slavii od června 2015Foto:  ČTK

Fotbalová Slavia Praha je po čtyřech odehraných zápasech nového ligového ročníku bez trenéra. Vedení klubu v pondělí kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo Dušana Uhrina mladšího. Kromě něj v Edenu končí také dosavadní sportovní ředitel sešívaných Josef Jinoch.

Jedno vítězství, dvě remízy, jedna porážka a neúspěšný pokus o postup do základní skupiny Evropské ligy.  

Po takových výsledcích v úvodu nové sezony ukončilo vedení pražské Slavie spolupráci s trenérem Uhrinem, který tým vedl od loňského června. 

Definitivně přišel Dušan Uhrin mladší o podporu vedení včera po prohře 1:3 s Plzní. „Hodnotí se mi to špatně, protože jsme byli hodně pasivní v tomto utkání. Až na některé příležitosti, v první a druhé půli jednu, jsme si nevytvářeli v podstatě žádné šance. Soupeř na nás zatlačil a nedostali jsme se do hry,“ komentoval Dušan Uhrin mladší.  

 

Fotbalová Slavia Praha je po čtyřech ligových zápasech bez trenéra

Vložit na svůj web

„Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů,” prohlásil pro oficiální web sešívaných předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. 

Uhrin skončil i v představenstvu, do něhož byl jmenován koncem května. V klubu už není místo ani pro sportovního ředitele Josefa Jinocha, kterého Slavia rovněž odvolala. 

Jméno nového kouče sešívaných by podle vyjádření vedení mělo být oznámeno v nejbližší době. Generální ředitel Martin Krob už jedná s vytipovanými kandidáty. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace