Zprávy → Fotbal19. října  2016 v 16:03  

Letadlo s hráči Fenerbahce muselo nouzově přistát po srážce s ptákem

Rozbité okno kokpitu letadla s hráči Fenerbahce Istanbul - Foto: fenerbahce.org

Rozbité okno kokpitu letadla s hráči Fenerbahce IstanbulFoto: fenerbahce.org

Místo Manchesteru přistáli v Budapešti a hodiny museli čekat na náhradní letadlo. Cestu tureckého Fenerbahce Istanbul k zápasu Evropské ligy zkomplikovala srážka s ptákem. Bezpečnost osazenstva letadla ale nebyla ohrožena.

Letadlo s hráči a realizačním týmem Fenerbahce vyletělo z Istanbulu v 11 hodin, komplikace nastaly ve chvíli, kdy se charterový let srazil s ptákem. 

Po kolizi vznikly na skle letadla praskliny a kapitán se rozhodl nouzově přistát. V Budapešti pak tým loňského vicemistra turecké ligy musel počkat na náhradní letadlo. 

„Máme se dobře. Ve skle byla prasklina, ale nevysypalo se. Z bezpečnostních důvodů jsme přistáli, ale morálka v týmu je dobrá. Uklidnili jsme rodiny, že jsme v pořádku a čekáme na náhradní letadlo,“ napsal na stránkách klubu Ozan Balaban, který v letadlo seděl. 

Na sociálních sítích zveřejnil klub fotografie přímo z kokpitu letadla. Sklo na levé straně kokpitu je sice rozbité, ale zůstalo v rámu. Rychle zareagoval i twitterový účet Manchesteru United. „Přejeme šťastný zbytek letu, uvidíme se brzy,“ zněla odpověď. 

Čtěte také: Dnes na Celtic nepřijdu, kamarád má oslavu. Pětiletý fanda zavolal klubu, aby se omluvil za neúčast

Právě do Machesteru tým Fenerbahce směřuje ke čtvrtečnímu zápasu skupiny A Evropské ligy. Po dvou zápasech Fenerbahce skupinu se čtyřmi body vede, United jsou třetí. 

V domácí soutěži se ale istanbulskému týmu příliš nedaří. Po sedmi kole je až devátý a o víkendu nedokázal porazit Alanyaspor. Remízu 1:1 proti favoritovi vychytal bývalý brankář Bohemians či Olomouce Zdeněk Zlámal. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace