Zprávy → Fotbal30. září  2016 v 06:53  

Liberec v EL opět předvedl snový úvod, na body to ale nestačilo. Je to zklamání, říká kouč Trpišovský

Fotbalisté Liberce doma nestačili na řeckou Soluň - Foto:  ČTK

Fotbalisté Liberce doma nestačili na řeckou SoluňFoto:  ČTK

Liberečtí fotbalisté ve čtvrtečním utkání Evropské ligy na body nedosáhli, na stadionu U Nisy podlehli 1:2 řeckému PAOK Soluň. Pokud by ale ve fotbale existovala disciplína v rychlosti skórování, byli by Severočeši v posledních týdnech mezi absolutní špičkou. I tentokrát se totiž prosadili prakticky okamžitě.

Na zápasy Slovanu v Evropské lize se vyplatí chodit včas. Další raketový start o tom přesvědčil snad i notorické opozdilce. Už v minulých duelech Severočeši brzy otevřeli skóre – před dvěma týdny v Baku se trefili dokonce po rekordních osmi sekundách, nyní odnesl jejich pohádkový vstup do zápasu PAOK. Nikolaji Komličenkovi stačila k úvodní trefě necelá minuta. 

„Když jsme ten gól s Nikolajem oslavovali, tak jsme se na sebe s klukama podívali a trošku se usmáli s tím, co se to zase děje. Je super, že se nám daří začátky. Škoda ale gólu na 1:1. Ve druhé půli jsme je jasně přehrávali. Když to tak vezmu, tak kdyby to bylo smolné, tak bychom remizovali. A my jsme nakonec prohráli,“ lituje nakonec liberecký záložník Zdeněk Folprecht. 

 

Je to zklamání, prohlásil po prohře s PAOK kouč Liberce Jindřich Trpišovský

Vložit na svůj web

Bohužel to byl znovu soupeř, kdo si na rozdíl od domácích nechal to nejlepší na konec, a stejně jako se sluší vyzdvihnout snové začátky Slovanu, je třeba poukázat na nezvládnuté závěry zápasů, v těch je totiž všechno naopak. 

I tentokrát Liberec nedlouho před koncem inkasoval, a co je mužstvu nakonec platný rychlý gól a celkově solidní výkon? 

„Je to zklamání, protože po dvou velice dobrých výkonech ve skupině máme jenom jeden bod. Myslím, že je to strašně málo. V Karabachu jsme dostali gól v 93. minutě a teď po tom průběhu nemáme ani bod, takže ta skupina je pro nás hořká a zklamání je obrovské,“ říká trenér Jindřich Trpišovský. 

Autor:  David Nyč, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace