Ligová předehrávka bez gólu. Mladá Boleslav remizovala s Jabloncem

V předehrávce 22. kola nejvyšší fotbalové soutěže gól nepadl. Mladá Boleslav se tak doma s Jabloncem rozešla smírně. Oba celky se díky remíze v tabulce posunuly o jednu příčku výš. Středočeši ze čtvrtého místa ztrácí na třetí Spartu čtyři body, Severočeši jsou sedmí.

Zklamaný mladoboleslavský záložník Marek Matějovský

Zklamaný mladoboleslavský záložník Marek Matějovský | Zdroj: ČTK

Reprezentační přestávka jako kdyby poznamenala oba týmy. První poločas v Mladé Boleslavi totiž nenabídl žádnou velkou fotbalovou podívanou. Za zmínku stojí snad jen šance Středočechů v patnácté minutě. Jablonecký brankář Valeš si ale se střelou Mareše a dorážkou Chramosty poradil.

Svěřenci Martina Svědíka se po obrátce přeci jen trochu probrali. Hned po návratu ze šaten pálil v dobré pozici Matějovský vedle jablonecké brány. Tlak domácích sílil s koncem utkání. Nejprve se po ruce v pokutovém území dožadovali Mladoboleslavští penalty, aby v poslední akci zápasu zahodili poslední šanci po rohovém kopu.

Středočeši jsou po remíze v tabulce na čtvrtém místě, ale od poloviny října se jen jednou radovali z tříbodového vítězství, když před dvěma koly porazili pražskou Spartu doma 1:0.

Ani Jablonec bezbrankovou remízou nepřekvapil. Severočeši dali venku naposledy gól Plzni, se kterou hráli na začátku listopadu. Od té doby vyšli mimo svůj stadion čtyřikrát střelecky naprázdno.

Nejvyšší fotbalová liga pokračuje v sobotu šesti dalšími zápasy. Ve hře bude také vedoucí Plzeň, která hostí od 20:15 Teplice. Vrcholem kola bude nedělní derby pražských „S“. Hrát se bude v Edenu.