Zprávy → Fotbal11. listopadu  2016 v 15:45  

Londýnská policie začíná vyšetřovat korupci ve fotbale, odhalila ji média

Práce trenéra anglické reprezentace byla pro Sama Allardyce vysněnou, ve funkci ale skončil po pouhém jednom zápase - Foto:  Reuters

Práce trenéra anglické reprezentace byla pro Sama Allardyce vysněnou, ve funkci ale skončil po pouhém jednom zápaseFoto:  Reuters

Britští vyšetřovatelé začínají řešit korupci v anglickém fotbale. Na svém oficiálním webu to oznámila londýnská policie. Nezákonné jednání ve fotbalovém prostředí odkryli novináři britského deníku The Telegraph, jejichž investigativa v září donutila Sama Allardyce k rezignaci na post trenéra anglické reprezentace.

Policie v návaznosti na investigativní práci deníku The Telegraph rozjíždí rozsáhlé vyšetřování korupce v anglickém fotbale. 

Bývalého kouče tamního národního týmu Sama Allardyce zjištění novinářů stálo místo u reprezentace (psali jsme zde). 

Allardyce setrval ve funkci jen 67 dní. Rezignoval krátce poté, co ho novináři vydávající se za asijské obchodníky prostřednictvím skrytých kamer natočili, jak nabízí za úplatu pomoc při obcházení přestupových pravidel anglické Fotbalové asociace FA (více o zakázaných praktikách zde). 

Čtěte také: Fotbal na prodej. V Anglii pokračují v odkrývání korupce, týká se i kouče QPR Hasselbainka

Sám Allardyce by ale neměl být součástí aktuálního vyšetřování. „Na základě zjištění médií zahájila policie vyšetřování pro podezření z korupce, ale pan Allardyce byl obeznámen s tím, že se ho netýká,“ sdělil tiskový mluvčí londýnské policie. 

„Mrzí mě, že moje působení u reprezentace bylo tak krátké, ale doufám, že budu moci u fotbalu pokračovat,“ reagoval Allardyce na prohlášení policie. Ta má jako jediná přístup k nasbíraným materiálům novinářů a neuvolnila je ani pro komisi FA. 

Mezi podezřelými jsou kupříkladu asistent manažera Southamptonu Eric Black, majitel druholigového Leedsu Massimo Cellino či bývalý manažer Queens Park Rangers Jimmy Floyd Hasselbaink, v minulosti hráč Chelsea nebo Middlesbrough. 

K prošetření kauzy už v září vyzval bývalý anglický reprezentant a v současnosti moderátor fotbalové show Match of the Day na BBC Gary Lineker. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace