Manchester United končí v Lize mistrů, v klíčové bitvě podlehl Wolfsburgu

Fotbalisté Manchesteru United se loučí s letošním ročníkem Ligy mistrů. V atraktivní bitvě nestačili na Wolfsburg, který je před domácím publikem zdolal 3:2. Na úkor anglického mužstva postupuje PSV Eindhoven.

Zklamaný kouč Manchesteru Louis van Gaal povede svůj tým už jen v Evropské lize

Zklamaný kouč Manchesteru Louis van Gaal povede svůj tým už jen v Evropské lize | Zdroj: Reuters

Šest klubů mělo už před úterními závěrečnými zápasy skupin Ligy mistrů osmifinále jisté. Jen skupina B žila v nejistotě.

S devíti body ji vedl Wolfsburg, který hostil osmibodový Manchester United. Třetí Eindhoven zajížděl se sedmi body na půdu CSKA Moskva.

Svěřenci Louise van Gaala se nechtěli na ztrátu PSV spoléhat a už od 10. minuty ve Wolfsburgu vedli. Jenže německý tým stihl do poločasu otočit. Rozhodčí navíc Manchesteru minutu před přestávkou neuznali branku pro ofsajd Jesseho Lingarda.

Když ale pak v 82. minutě Josuha Guilavogui vyrovnal vlastním gólem na 2:2, „Rudí ďáblové“ opět měli všechno ve svých rukou. Platilo to ovšem pouhé dvě minuty, než se podruhé v utkání trefil stoper Wolfsburgu Naldo.

Výběr Dietera Heckinga si výhrou 3:2 v atraktivním souboji, který byl plný šancí a skvělých zákroků brankářů Diega Benaglia a Davida de Gey, upevnil první příčku.

Spolu s premiérovým osmifinalistou Wolfsburgem postupuje do vyřazovací fáze poprvé od sezony 2006/07 Eindhoven, který v Moskvě vybojoval vítězství 2:1. United budou na jaře hrát Evropskou ligu.

Benzema s Ronaldem rozstříleli Malmö

Vedoucí celek skupiny A Real Madrid nasázel švédskému Malmö osm branek, čímž vyrovnal rekordní počin Liverpoolu ze sezony 2007/08. Polovinu z nich obstaral Cristiano Ronaldo, jemuž hattrickem sekundoval Karim Benzema.

Do osmifinále jde s Realem Paris Saint-Germain, které porazilo Šachtar Doněck 2:0.

Ve skupině C zůstal po úterních střetnutích na kameni kámen. Z první pozice postoupilo Atlétiko, které v Lisabonu zdolalo druhou Benfiku 2:1. Evropskou ligu si zahraje Galatasaray, jenž se doma rozešel smírně 1:1 s Astanou.

Výsledky ve skupině D zamíchaly pořadím. Manchester City otočil z 1:2 na 4:2 i zásluhou dvou tref oslavence 21. narozenin Raheema Sterlinga a do osmifinále se kvalifikoval z vedoucí příčky.

Juventus se propadl na druhou postupovou pozici poté, co nestačil na vítěze loňského ročníku Evropské ligy Sevillu 0:1. Ta bude mít na jaře příležitost k obhajobě druhé nejprestižnější soutěže na kontinentu.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Paris St. Germain - Šachtar Doněck 2:0 (0:0)
Branky: 57. Lucas, 86. Ibrahimovic. Rozhodčí: Taylor - Burt, Beswick (všichni Angl.). Diváci: 44 408.

Real Madrid - Malmö 8:0 (3:0)
Branky: 39., 47., 50. a 59. Ronaldo, 12., 24. a 74. Benzema, 70. Kovačič. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.). Diváci: 60 663.

Skupina B:

Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)
Branky: 14. a 84. Naldo, 29. Vieirinha - 10. Martial, 82. vlastní Guilavogui. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 26 400.

PSV Eindhoven - CSKA Moskva 2:1 (0:0)
Branky: 78. De Jong, 85. Propper - 76. Dzagojev z pen. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.). Diváci: 35 000.

Skupina C:

Galatasaray Istanbul - Astana 1:1 (0:0)
Branky: 64. Inan - 62. Twumasi. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Conquer (všichni Skot.). Diváci: 26 464.

Benfica Lisabon - Atlético Madrid 1:2 (0:1)
Branky: 75. Mitroglu - 33. Niguéz, 55. Vietto. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 47 630.

Skupina D:

FC Sevilla - Juventus Turín 1:0 (0:0)
Branka: 65. Llorente. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). Diváci: 35 583.

Manchester City - Mönchengladbach 4:2 (1:2)
Branky: 80. a 81. Sterling, 16. Silva, 85. Bony - 19. Korb, 43. Raffael. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). Diváci: 41 829.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít