Mladá Boleslav i Teplice ligové soupeře deklasovaly. Jablonec ve Zlíně remizoval

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili doma Příbram přesvědčivě 4:0 a jejich bodová bilance v Synot lize je stejná jako ta, kterou má vedoucí Sparta a druhá Plzeň, oba velké favority soutěže ale zápas devátého kola soutěže teprve čeká. Jasné vítězství bylo k vidění i v Brně, kde Teplice zvítězily také 4:0. Na závěr sobotního programu remizoval Jablonec ve Zlíně 2:2.

Rizikový zápas FK Mladá Boleslav a Baník Ostrava - pohled na hřiště

Rizikový zápas FK Mladá Boleslav a Baník Ostrava - pohled na hřiště | Foto: Jana Huzilová

Mladoboleslavští fotbalisté názorně předvedli hostům z Příbrami, kdo má letos nejgólovější útok soutěži.

Průměr na úroveň téměř 2,7 branky na zápas vylepšil nejprve technickým obloučkem Jiří Skalák a do přestávky se trefil ještě Ondřej Zahustel. Čtyřiadvacetiletý záložník dorazil za Hrušku míč po skluzu příbramského Radka Dosoudila.

Přibližně 60 vteřin na trávníku stačilo ke změně skóre střídajícímu Milanu Barošovi. Zvučná letní akvizice našla přesným centrem Lukáše Mageru, sama na svůj premiérový ligový zásah v dresu modrobílých ale stále čeká.

Už po dvou minutách si pocit střelce znovu užíval Zahustel. A opět u toho byl Milan Baroš, po jehož přihrávce na hranici ofsajdu se Zahustel vydal do úprku a ten zakončil tvrdou ránou pod břevno.

Teplice vyhrály poprvé mimo Stínadla

Poprvé v sezoně bodovali mimo domácí stadion naplno tepličtí hráči. V to, že by jejich nevalná venkovní bilance mohla vzít za své právě v Brně, mohli věřit už po první půli. Díky dvougólovému představení kapitána Štěpána Vachouška vedli 2:0.

Vachoušek měl opravdu podařený vstup do utkání. Zcela osamocený se ve 3. minutě dostal k odraženému míči a propálil Doležala. Ve 39. minutě pak završil ve skluzu rychlý protiútok.

Pohodlný náskok Severočechů vylepšil Tomáš Vondráček. Výrazně mu k tomu pomohl nejistým výběhem Doležal, čehož Vondráček využil stoprocentně, brněnského brankáře přehodil a hlavičkou z hranice malého vápna následně zakončil.

O čtvrtý gól Teplic se postaral Lüftner, když vyskočil ze všech nejvýše na rohový kop hostů a nezapomněl přitom ani přesně zamířit.

Jablonec zachránil remízu 8 minut před koncem

Bodový rozdíl od před sezonou jistě nečekaných tabulkových sousedů se nezměnil ani po sobotním duelu na Letné. I nadále jich mají oba stejně, tentokrát 14.

Ligový nováček dokonce i dvakrát vedl. Na góly Poznara a Koreše ale Baumit pokaždé dokázal odpovědět. Poprvé srovnával ještě v první pětačtyřicetiminutovce zásluhou Pospíšila. Podruhé pak alespoň bod zajistil hostům v 83. minutě Masopust.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 29. a 71. Zahustel, 15. Skalák, 70. Magera. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Caletka - Nenadál, Hrubeš. ŽK: Čermák - Sus, Hnaníček, Dosoudil, Barák. Diváci: 3127.
M. Boleslav: Šeda - Bořil, Vraštil, Kúdela, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Zahustel (86. J. Kysela), Čermák (69. Baroš), Skalák - Magera (80. Chramosta). Trenér: K. Jarolím.
Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Končal - Hnaníček, Krameš (74. Suchan) - Štípek (90. Hadaščok), Pilík, Barák (80. Jiří Mareš) - Rezek. Trenér: Tobiáš.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:4 (0:2)
Branky: 2. a 39. Vachoušek, 63. Vondrášek, 85. Lüftner. Rozhodčí: M. Paták - Pochylý, Fišer. ŽK: P. Buchta, Košťál - Ljevakovič. Diváci: 3422.
Brno: Martin Doležal II. - R. Buchta, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Chrien (82. Moukanza), Lacko (59. Malík)- Lutonský (46. Pašek), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.
Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek (89. Dressler), Breite, Vachoušek (86. Kodeš), Fillo - Potočný (78. Bratanovič). Trenér: Vavruška.

Fastav Zlín - FK Jablonec 2:2 (2:1)
Branky: 10. Poznar, 24. Koreš - 22. Pospíšil, 82. Masopust. Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Živulič, Železník - Martin Doležal I., Matěj Hanousek. Diváci: 3694.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Janíček, Hubáček - Matějov (64. Kopečný), Živulič, Holík (83. Malý), Koreš (27. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, M. Kysela, Pernica (78. Greguš), Matěj Hanousek - Hübschman - Crnkič (46. Masopust), Rossi, Pospíšil, Tecl (71. Wágner) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít