Mladoboleslavským fotbalistům pomohl k vítězství 2:1 vlastní gól Dukly

Mladoboleslavští fotbalisté zvítězili v předehrávce 23. kola první ligy, když porazili pražskou Duklu 2:1. Vypracovali si tak tříbodový náskok na pátý Zlín. K výhře jim pomohl vlastní gól Jakuba Podaného, který si nešťastně srazil míč do brány.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví výhru

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví výhru | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav se dostala do vedení díky gólu takzvaně do šatny. V nastavení prvního poločasu se prosadil Lukáš Železník, který hlavičkoval centr Miljana Vukadinoviče. Železník skóroval poprvé od zimního příchodu ze Slavie.

Dukla ale srovnala hned v úvodu druhé půle, když Peter Olayinka hlavičkoval do brány Luďka Vejmoly po centru Jakuba Podaného. Nigerijec zaznamenal pátý ligový gól v sezoně.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouze devět minut. Pražané sice odvrátili Holendův centr, ale odražený míč si po střele Železníka srazil pod břevno Podaný a zajistil tak Mladé Boleslavi vedení 2:1.

„Střela mi šla na stojnou nohu a jak jsem stál na pravé a chtěl to odkopnout levou, tak už jsem to nestihl změnit. Ještě jak to bylo mokré, tak mi to trochu sklouzlo a šlo to nahoru. Asi kdybych si rychle přešlápnul, mohl jsem to hrát pravou. Nevím,“ řekl pro ČTK Podaný.

Středočeši udrželi stav 2:1 až do konce, přestože Dukla si v závěru vytvořila šance na vyrovnání. Dukla tak neporazila Boleslav popáté za sebou. „My jsme potřebovali takové vydřené vítězství. Musím za to klukům poděkovat, protože měli opravdu náročný týden a dneska to vítězství doslova vybojovali,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Boleslavi Martin Svědík.