Zprávy → Fotbal30. října  2016 v 18:51  

Můžeme být rádi, že jsme tady uhráli remízu, přiznal po zápase v Jablonci gólman Slavie Pavlenka

Fotbalisté Slavie další výhru nepřidali (ilustrační foto) - Foto:  ČTK, Roman Vondrouš

Fotbalisté Slavie další výhru nepřidali (ilustrační foto)Foto:  ČTK, Roman Vondrouš

Fotbalisté Slavie jsou v posledních týdnech ve skvělé formě, v nejvyšší domácí soutěži šest kol v řadě vítězili, tahle série ale v neděli na severu Čech skončila. V Jablonci sešívaní remizovali 0:0, a to je pro ně milosrdný výsledek. Domácí ve druhé půlce Pražany přehrávali, takže je pro tým Jaroslava Šilhavého získaný bod ze Střelnice cenným přídělem do ligové tabulky.

S nájezdem fanoušků Slavie se konečně zaplnila jablonecká Střelnice, na tribuně za brankou bylo hodně živo, to podstatné ve druhé půli se ale odehrávalo zhruba 50 metrů a dál od sektoru hostí. Tedy před bránou, na kterou útočili Jablonečtí. Brankář Slavie Jiří Pavlenka proto nemusel dlouze přemýšlet, v čem byl největší rozdíl v porovnání s minulými zápasy. 

„Jiné bylo asi úplně všechno, protože ten výkon z naší strany nebyl dobrý. Můžeme být rádi, že jsme tady uhráli bod a to i přesto, že jsme sem jeli pro tři,“ přiznal Pavlenka. 

 

Dneska byl zápas, který nám ukázal, že nejsme tam, kde bychom chtěli být, řekl po utkání v Jablonci kouč Slavie Jaroslav Šilhavý

Vložit na svůj web

Aby ne, vždyť byli slávisté před zápasem favority, navíc se mohli opírat o šestizápasovou vítěznou sérii.  

Předvedený výkon proti Jablonci však vrátil Pražany zpátky na zem, což potvrdil i jejich trenér Jaroslav Šilhavý, který na rozdíl od minulých týdnů neodpovídal na dotazy týkající se bojů o titul. 

„Dneska byl zápas, který nám ukázal, že nejsme tam, kde bychom chtěli být. A možná je to i dobře. Musím složit poklonu soupeři – hráli výborně, celý zápas makali a dřeli. Vytvořili si také gólové šance, které ale zaplaťpánbůh vychytal Pavlas, nebo si to pokazili sami hráči Jablonce,“ hodnotil Jaroslav Šilhavý. 

Čtěte také: Dvě střely, dva góly. Vukadinović s Harbou přiblížili Zlín čelu ligy

Přesně tak, snad jen na zakončení si můžou Jablonečtí postěžovat, jinak předvedli podle svých slov zatím nejlepší výkon v sezoně. Poznali to i fanoušci – jaká změna – před dvěma týdny pískali na hráče, uráželi je, v neděli po zápase se Slavií děkovali potleskem. 

„Myslím, že to byl náš nejlepší výkon. Myslím, že jsme si ukázali, že můžeme hrát i s týmy, které jsou nahoře. Musím pochválit fanoušky – chytli se a povzbuzovali nás. Asi jsme jim taky dali příčinu, jenom škoda, že tam nepadla šance,“ lituje jinak spokojený útočník Martin Doležal. 

Autor:  David Nyč, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace