Zprávy → Fotbal15. září  2016 v 13:01  

Nejrizikovější duel druhé ligy: v Ostravě zabavovali batohy, ale osobní prohlídky prováděli narychlo

Někteří chuligáni se na vítkovickém stadionu maskovali - Foto:  ČTK

Někteří chuligáni se na vítkovickém stadionu maskovaliFoto:  ČTK

Druholigový fotbal ve středu doprovázela atmosféra jako nikdy předtím. Slezské derby mezi ostravským Baníkem a Opavou, které ve Vítkovicích skončilo vítězstvím domácích 3:0, ovšem poznamenaly výtržnosti fanoušků. V 17. minutě se jich desítky vřítily na trávník a každou chvíli byla slyšet vybuchující pyrotechnika. Osobní prohlídky při vstupu totiž podle návštěvníků neodpovídaly rizikovosti utkání.

Baník na středeční derby s Opavou vyprodal všech 12 590 vstupenek. Tolik příznivců ještě nikdy předtím na zápas druhé ligy v Česku nepřišlo. 

Ostrava byla na slezské derby připravena, cestou na stadion od sebe oba fanouškovské tábory oddělovali těžkooděnci i policisté na koních. Osobní prohlídky u vstupů však byly podle návštěvníků středečního zápasu mírnější, než očekávali. 

„Kontroly nebyly moc přísné. Jenom nás osahávali jako na kterémkoli jiném stadionu, ale to lze pyrotechniku pronést třeba ve spodním prádle, protože prohlídka není důkladná,“ řekl Zpravodajskému webu Radiožurnálu jeden z příznivců Opavy, který si nepřál být jmenován. 

Někteří fanoušci podle něj prošli bez osobní kontroly. Potvrdil to i redaktor Olomouckého deníku Michal Kvasnica, jenž přicestoval na utkání se dvěma kamarády. Nikdo z trojice přitom nemusel podstoupit osobní prohlídku, která je běžná i u nerizikových zápasů. 

„Čekali jsme, že budou fronty a kontroly potrvají dlouho. My jsme ale prošli, aniž by nás kdokoli prohlédl. Mohl jsem mít v kapse kdovíco,“ divil se Kvasnica. Ani u ostatních prý nebyly prohlídky důkladné: „Když jsem pak sledoval, jak kontrolují ostatní lidi, nahmatali jim v levé kapse mobil, v pravé peněženku a pustili je dál.“ 

Pořadatelé si prý nejvíc všímali návštěvníků s batohy. S nimi fanoušky na stadion nepouštěli. V 17. minutě derby pak měli práci přímo na trávníku, kam vběhly desítky zakuklenců v barvách Baníku. Údajně se ale jednalo o chuligány především z Polska. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace