Zprávy → Fotbal24. října  2016 v 08:35  

Nepovedlo se mi střídání, Costa týmu nepomohl, lituje trenér Sparty Holoubek

David Holoubek - Foto:  ČTK

David HoloubekFoto:  ČTK

Ani po trenérské změně na obou stranách se tradice posledních let nemění. Plzeňští fotbalisté zase porazili Spartu a stejně jako letos na jaře je hrdinou Michael Krmenčík. Viktoria jeho gólem vyhrála 1:0 a v ligové tabulce utekla Pražanům už na sedm bodů.

„Je to fantastický pocit. Ale ve středu se hraje pohár. Ten pocit si umíme vychutnat, hráči to zvládnou, zakřičí se v kabině a jdeme na hotel. V hlavě můžeme oslavovat do půlnoci, ale jen v hlavě,“ naordinoval trenér Viktorie Plzeň Roman Pivarník svým hráčům hodně dietní formu oslavy. 

Zato sparťané po prohře 0:1 ve Štruncových sadech žádný důvod k oslavám neměli, spíš ke vzteku. Trenér David Holoubek si ještě v noci na pátek mohl blahopřát, jak mu v Evropské lize v Izraeli vyšlo střídání. 

 

Zápas Plzně se Spartou a zbytečné fauly letenského Costy sledoval reportér ČRo Jan Kaliba

Vložit na svůj web

Teď - a to je v českém fotbale málo vídané pokání - se naopak sám označil za jednoho z viníků porážky. „Špatné střídání, to se mi nepovedlo,“ přiznal. 

Půl hodiny před koncem totiž na hřiště poslal Costu, uzdraveného, ale přehnaně motivovaného a podrážděného fotbalistu, co Spartu častými fauly připravoval o čas potřebný k vyrovnání. 

„Určitě s ním promluvím a rozeberu s ním ty situace na videu, protože on týmu úplně nepomohl. Je to bojovník, válečník a šel do toho s tím, že se zápasem něco udělá. To se mu úplně nepovedlo,“ říká Holoubek. 

Čtěte také: Sparta ztrácí na čelo tabulky sedm bodů, Plzni podlehla 0:1

„Je pravda, že už jsme se nedostali do stálejšího tlaku. Faulů tam bylo hodně, některé asi byly i zbytečné. Ale to bylo stoupající frustrací, která v konci byla. Měli jsme to zvládnout lépe a bylo by víc času hrát. Někdy je těžké udržet nervy,“ lituje Bořek Dočkal. 

Kromě nervů neudrželi sparťané ani kontakt s čelem ligové tabulky, po 11. kole ztrácejí na Plzeň i na vedoucí Mladou Boleslav sedm bodů a pět na Slavii. 

„Není rozhodující, kolik je to teď. Věřím, že se nám do konce podzimu podaří náskok o něco stáhnout. Na jaře, až se dáme dohromady, pořád bude šance zabojovat,“ nevzdává se Bořek Dočkal pomyšlení na mistrovské manévry. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace