Zprávy → Fotbal15. září  2016 v 16:24  

Novým trenérem pražské Dukly se stal dosavadní asistent Hynek

Stadion pražské Dukly - Foto: Filip Jandourek

Stadion pražské DuklyFoto: Filip Jandourek

Fotbalová Dukla má po odchodu Jaroslava Šilhavého do Slavie nového trenéra. Stal se jím dosavadní asistent Jaroslav Hynek. Pražský klub, kterému momentálně v tabulce patří 12. příčka, o tom informoval ve čtvrtek odpoledne na svém oficiálním webu.

První zkušenost na postu hlavního trenéra Dukly má Jaroslav Hynek již za sebou, když po odchodu Jaroslava Šilhavého vedl tým v zápase 6. kola v Jablonci, který skončil remízou 1:1. Původně se sice mělo jednat pouze o dočasné řešení, ale nakonec 41letý Hynek zůstane hlavním koučem. 

„Dlouhodobá myšlenková koncepce Dukly Praha byla vychovávat nejenom hráče, ale i trenéry, kteří by v budoucnu mohli vést i A tým. V podobě Jaroslava Hynka, který byl v klubu dlouholetým šéftrenérem mládeže, se tento projekt začal realizovat,“ uvedl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel v tiskovém prohlášení

Čtěte také: Do Plzně přijela fotbalová ikona. Ale nemůžu slíbit, že Totti nastoupí, prohlásil trenér AS Řím Spalletti

Jaroslav Hynek ukončil svou aktivní hráčkou kariéru už ve 24 letech a poté se vydal na trenérskou dráhu. Doposud se věnoval především mládežnickým a juniorským týmům, do role hlavního trenéra u prvoligového klubu byl jmenován poprvé v kariéře. 

Dukla tak za půl roku vystřídala už tři trenéry. Po minulé sezoně se s týmem rozloučil Luboš Kozel, kterého na necelé čtyři měsíce vystřídal Šilhavý. Nyní klub povede jejich bývalý asistent Hynek. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace