Zprávy → Fotbal29. září  2016 v 08:01  

Odrazí se Sparta při čekání na Trpišovského ode dna? Těžký soupeř z Milána jí může prospět

David Holoubek vedl ve středu výběr Sparty do 19 let, ve čtvrtek už bude na evropské scéně dirigovat A tým - Foto:  ČTK

David Holoubek vedl ve středu výběr Sparty do 19 let, ve čtvrtek už bude na evropské scéně dirigovat A týmFoto:  ČTK

Jen plzeňští fotbalisti mohou být před čtvrtečním zápasem Evropské ligy ve Vídni proti Austrii v relativním klidu. Herně se jim daří, o trenérovi mají jasno a vyhnula se jim kolektivní virová nákaza. Z ní se naopak sbírají v Liberci, kde navíc řeší, jestli jim trenéra Jindřicha Trpišovského neodláká další český účastník Evropské ligy, pražská Sparta.

Bez ohledu na to, jak se jednání vyvinou, v 19 hodin bude Trpišovský ještě sedět na lavičce v Liberci a koučovat Slovan proti Paoku Soluň. 

Možná ho ovšem bude víc než kdy předtím zajímat i to, co se současně děje jinde. Na Letné bude mít Sparta jedinečnou, ale zároveň hodně složitou možnost zažehnat herní a výsledkovou krizi proti velkému jménu evropského fotbalu Interu Milán. 

 

Pozornost by ve čtvrtek v Evropské lize proti Interu Milán měla být věnována hráčům. Nebude to o tom, jestli jsem dobrý, nebo špatný trenér, říká David Holoubek

Vložit na svůj web

„Kolikrát se s těžkým soupeřem hraje líp, než když pak jedete třeba do Příbrami. Přijdou nás povzbudit lidi, budeme pod tlakem, ale to jsme v každém zápase. Zrovna teď máme šanci odpíchnout se a zvednout,“ hledá záblesk světla v ponurém sparťanském podzimu Ondřej Mazuch. 

Obránce celku z Letné, který v neděli prohrál derby se Slavií, už v šatně neříká „trenére“ Zdeňku Ščasnému. Místo něj prozatím do role hlavního kouče povýšil a při své velké profesní premiéře se proti Interu může blýsknout šestatřicetiletý David Holoubek. 

„Nemyslím si, že je to o dokazování, jestli je David Holoubek dobrý, nebo špatný trenér. Spíš je to o tom, že hráči musejí dokázat fanouškům a všem lidem, kteří se zajímají o fotbal, že jsou dobří a že si zaslouží být v kabině Sparty,“ podotkl na předzápasové tiskové konferenci Holoubek. 

Spartu nečeká snadný úkol. Inter totiž svůj první duel v Evropské lize také prohrál – dokonce doma s outsiderem z Izraele Hapoelem Be‘er Sheva. Na Letné se hraje od 19 hodin a celé utkání budete moci poslouchat na ČRo Sport i Radiožurnálu. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace