Petr Čech pomohl Chelsea k výhře nad Mariborem, Adriano vyrovnal Messiho rekord

Rovných 40 gólů nabídlo 8 zápasů úterního programu fotbalové Ligy mistrů. Na vysokém vítězství londýnské Chelsea se podílel i brankář Petr Čech. Šachťar Doněck vyhrál na hřiště Bate Borisov 7:0 i díky pěti gólům útočníka Adriana. 7 branek vstřelil také Bayern AS Řím.

Petr Čech proti Mariboru moc práce neměl, Chelsea vyhrála 6:0

Petr Čech proti Mariboru moc práce neměl, Chelsea vyhrála 6:0 | Zdroj: Reuters

Petr Čech nastoupil poprvé do letošního ročníku a několika jistými zákroky pojistil vítězství týmu ze Stamford Bridge 6:0. Dva góly londýnského klubu vstřelil Eden Hazard, po jednom přidali Rémy, Drogba, Terry a obránce Mariboru Viler, který překonal vlastního brankáře.

Na druhé místo skupiny G se za Chelsea dostalo Schalke 04. Německý tým sice neudržel proti deseti hráčům Sportingu Lisabon vedení 3:1, v nastavení ale z penalty rozhodl Coupo-Moting o vítězství domácích 4:1.

V souboji nejlepších týmů skupiny E zničil Bayern Mnichov AS Řím na jeho hřišti výsledkem 7:1. Už v prvním poločase nasázel mnichovský velkoklub domácím pět branek a o výsledku bylo rozhodnuto. Po změně stran nejprve snížil domácí Gervinho, ale Ribéry a Shaqiri uzavřeli konečné skóre na 7:1 pro hosty.

I přes tvrdou porážku zůstali fotbalisté AS Řím na druhém místě skupiny E. Manchester City totiž v Moskvě ztratil poločasový náskok nad domácím CSKA. Doumbia a Natcho dokázali v poslední půlhodině vyrovnat na 2:2.

Šachťar slaví historické vítězství

Nejvyšší vítězství ve venkovním zápase v celé historii Ligy mistrů získal Šachťar Doněck na hřišti Bate Borisov. Zápas skončil, i díky čtyřem brankám Adriana, 7:0 pro ukrajinský tým. Pět gólů vstřelil Luiz Adriano, čímž vyrovnal historický rekord Lionela Messiho.

Luiz Adriano vstřelil Bate Borisov 5 gólů | Foto: Reuters

Na čele skupiny H se udrželo Porto, které doma porazilo Athletic Bilbao 2:1. O domácím vítězství rozhodl Ricardo Quaresma po čtyřech minutách pobytu na hřišti.

Ve skupině F dlouho drželi hráči Apoelu bezbrankový stav s Paris Saint-Germain. Až v 89. minutě rozhodl o třech bodech pro francouzský klub Edison Cavani. Druhá ve skupině je Barcelona, která brankami Neymara, Messiho a Ramíreze porazila amsterodamský Ajax 3:1.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)
Branky: 65. Doumbia, 86. Natcho z pen. - 29. Agüero, 38. Milner. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). Bez diváků.

AS Řím - Bayern Mnichov 1:7 (0:5)
Branky: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 36. Müller z pen., 78. Ribéry, 80. Shaqiri. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). Diváci: 62.292.

Skupina F:
Apoel Nikósie - Paris St. Germain 0:1 (0:0)
Branka: 87. Cavani. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 18.659.

FC Barcelona - Ajax Amsterodam 3:1 (2:0)
Branky: 7. Neymar, 24. Messi, 90.+4 Ramírez - 88. El Ghazi. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). Diváci: 79.357.

Skupina G:
Schalke 04 - Sporting Lisabon 4:3 (1:1)
Branky: 34. Obasi, 51. Huntelaar, 60. Höwedes, 90.+3 Choupo-Moting z pen. - 64. z pen. a 78. Adrien Silva, 16. Nani. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ČK: 33. Maurício (Sporting). Diváci: 48.493.

Chelsea FC - NK Maribor 6:0 (3:0)
Branky: 77. z pen. a 90. Hazard, 13. Rémy, 23. Drogba z pen., 31. Terry, 54. vlastní Viler. Rozhodčí: Makkelie - Langkamp, Diks (všichni Niz.). Diváci: 41.126.

Skupina H:
FC Porto - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)
Branky: 45. Herrera, 75. Quaresma - 58. G. Fernández. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 38.116.

BATE Borisov - Šachtar Doněck 0:7 (0:6)
Branky: 28. z pen., 36., 40., 44. a 82. z pen. Luiz Adriano, 11. Teixeira, 35. Douglas Costa. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). Diváci: 12.113.