Zprávy → Fotbal16. února  2016 v 08:25  

Platini vypovídal u odvolací komise FIFA 8 hodin, dnes čeká slyšení Blattera

Michel Platiny odcházel od odvolací komise FIFA v dobré náladě - Foto:  Reuters

Michel Platiny odcházel od odvolací komise FIFA v dobré náladěFoto:  Reuters

Co rok trestu, to hodina obhajoby. Tak se dá zaokrouhlit čas, který strávil předseda Evropské fotbalové unie Michel Platini u odvolací komise FIFA. Tato organizace mu před časem zakázala na osm let působení ve fotbalu kvůli platbě považované za úplatek.

„Tady mě pořádně poslouchali lidé, kteří jsou fotbalovou rodinou, kteří ten problém trochu znají a kteří chtějí rozhodnout. Nepřesvědčoval jsem je, samozřejmě jsem řekl vše, co bylo třeba, uvidíme, jestli mi uvěří,“ řekl Michel Platini francouzskému rádiu RTL. 

 

Nejnovější dění okolo odvolání šéfa UEFA sledoval reportér ČRo Tomáš Kohout

Vložit na svůj web

Dodal, že se případně nehodlá dál odvolávat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu, ale že by řekl fotbalu sbohem a šel by dělat něco jiného. Plánuje stejnou kariéru jako Sepp Blatter, tedy dráhu novináře v rádiu. 

Michel Platini přišel k zasedání odvolací komise FIFA pešky a strávil u ní 8 a půl hodiny. Odcházel v dobrém rozmaru a když budovu FIFA opouštěl, sám zavolal novináře, kteří na něj čekali u jiné brány. Rozmlouval s nimi zhruba 10 minut. 

Suspendovaný šéf FIFA, Švýcar Sepp Blatter, se také proti osmiletému trestu odvolal. Slyšení před odvolací komisí ho čeká dnes. 

Autor:  Tomáš Kohout  (kyk), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace