Zprávy → Fotbal19. září  2016 v 08:31  

Po Southamptonu do Zlína. Sparta si chce zlepšit náladu na půdě vedoucího celku ligy

Pražská Sparta v Anglii nezažila přívětivý start do Evropské ligy, v Southamptonu prohrála 0:3 - Foto:  ČTK

Pražská Sparta v Anglii nezažila přívětivý start do Evropské ligy, v Southamptonu prohrála 0:3Foto:  ČTK

Kdepak Evropská liga v Anglii, pro Spartu je fotbalovým vrcholem tohoto období pondělní zápas ve Zlíně. Jisté je, že jeho případný vítěz bude po sedmém kole v čele ligové tabulky. Všechno ostatní je naopak nejisté, hlavně tedy u hostů z Prahy. Třeba start bývalého středopolaře londýnského Arsenalu či Borussie Dortmund Tomáše Rosického.

Když Rosický přicházel do Sparty, řekl: „Všechno bude vyplývat z toho, jak budu vypadat v tréninku a v zápasech. Třeba budu hrozný a nebudu hrát vůbec.“ 

Teď už tahle varianta v rudém táboře zas tak vtipně nezní. Při současné herní mizérii pražského týmu se očekávaná výpomoc hráče z jiné fotbalové planety jeví jako potřebný zásah shůry. 

 

Záložníci Tomáš Rosický s Bořkem Dočkalem jsou pro Spartu klíčoví, klid přenáší i na ostatní, ví trenér Zdeněk Ščasný

Vložit na svůj web

Však taky Rosický necestoval za Evropskou ligou do Southamptonu, aby se připravil na pondělní ligový duel ve Zlíně. A kouč Zdeněk Ščasný z podobného důvodu šetřil i dalšího tvůrce hry Bořka Dočkala. 

„Nechci říct, že mužstvo je o dvou hráčích, ale oni jsou pro nás klíčoví a dokáží přenést klid i na ostatní,“ ocenil Ščasný. Jenže i kdyby Rosický s Dočkalem ve Zlíně nastoupili, bude to opět jinak poskládaná a tím pádem stále nesehraná Sparta. 

Ani společných tréninků sparťani s nováčky Rosickým a Václavem Kadlecem zas tolik nestihli. Porážka a odevzdaný výkon v Southamptonu je taky nepovzbudily. A k tomu menší hřiště, úspěšný a bojovně naladěný soupeř, pro kterého to bude zápas podzimu a který měl na přípravu deset dní. 

Úspěch sparťanské sázky na pondělní obrat ponurého podzimu je zkrátka značně nejistý. Ve Zlíně se hraje od 17 hodin a na Radiožurnálu uslyšíte reportážní vstupy. 

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace