Zprávy → Fotbal4. září  2016 v 11:31  

Pokud porovnáme Premier League a druhou ligu, tak je to skoro to samé, tvrdí fotbalista Pudil

Ilustrační foto - Foto: Jan Kaliba

Ilustrační fotoFoto: Jan Kaliba

Až večer vyběhnou na letenský trávník fotbalisté se lvem ve znaku, bude to jiná česká reprezentace. Do kvalifikace o mistrovství světa vstupuje tým o mnoho mladší, než byl ten na červnovém Euru, s novým koučem Karlem Jarolímem. A v jistém ohledu se bude svému dnešnímu soupeři ze Severního Irska dost podobat.

Čtyři hráči přijeli na reprezentační sraz z klubů druhé anglické ligy, pro leckoho nejtěžší soutěže Evropy s 24 účastníky, a tedy minimálně 46 zápasy za sezonu. 

V české nominaci je tak spolu s německou Bundesligou nejpočetněji zastoupenou zahraniční soutěží, kterou ovšem ze současného severoirského kádru hraje dvojnásobný počet fotbalistů, tedy osm. 

 

Na Letné se dnes v rámci kvalifikace na MS 2018 utká Česko a Severní Irsko. V řadách obou týmů je několik hráčů druhé anglické ligy

Vložit na svůj web

„Půlka hráčů Severních Irů je z druhé anglické ligy, takže určitě vím. Jsem tam přes půl roku, takže už jsem si tak nějak zvyknul a je to trochu jiný fotbal. Je to rychlejší, o soubojích, důrazné a já věřím, že když budu hrát, tak mi to může pomoct,“ pochvaluje si od letošního ledna čerpané zkušenosti Jiří Skalák. 

Záložník, který za Brighton hraje anglickou Championship kratší dobu než všichni ostatní Češi, co dnes mohou proti Severnímu Irsku nastoupit - tedy stoper londýnského Fulhamu Tomáš Kalas, čerstvá posila do útoku Derby County Matěj Vydra i než obránce Sheffieldu Wednesday Daniel Pudil. 

„Spousta lidí si myslí, že druhá liga v Anglii není zase tak dobrá, ale pokud se na to podíváte, tak teď sestoupila Aston Villa, Newcastle a Norwich, tak mi řekněte, kdo příští rok postoupí, když tam je dalších šestnáct týmů, které chtějí také postoupit. A je tam 95% týmů, které kdysi hrály Premier League, takže pokud porovnáme první a druhou ligu, tak je to skoro to samé,“ tvrdí Daniel Pudil. 

Tvrzení, podle kterého bychom tedy měli dnes večer na Letné vidět fotbal hodný Premier League. Utkání dvou týmů se spoustou fotbalistů z druhé anglické ligy začne v Praze ve 20:45 hodin. Celý zápas Česko-Severní Irsko uslyšíte v přímém přenosu na stanici Radiožurnál a na streamu Český rozhlas Sport.  

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace