Zprávy → Fotbal8. listopadu  2016 v 09:10  

Před rokem druhá liga, teď reprezentace. Sám tomu nerozumím, říká překvapený slávista Barák

Antonín Barák v souboji s Dominikem Maškem z Bohemians - Foto:  ČTK

Antonín Barák v souboji s Dominikem Maškem z BohemiansFoto:  ČTK

Před rokem a půl ještě hrál druhou ligu, v polovině září byl ligovým náhradníkem a teď je najednou poprvé v reprezentaci. Vzestup fotbalisty Antonína Baráka je rychlý a trochu připomíná i rozmach celé Slavie, za kterou mladý záložník nastupuje.

Přízně slávistických fanoušků si 21letý talent užíval díky svým útočným schopnostem, nebojácným výkonům i sympatické povaze snad už od svého příchodu do Edenu, přízeň tehdejšího trenéra Dušana Uhrina mladšího ale na začátku této sezony ztratil, a tak měl místo reprezentace úplně jiné myšlenky. 

 

Rychlého vzestupu Antonína Baráka si všiml reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

„Říkal jsem si, že ještě před dvěma měsíci jsem ani pořádně nehrál ve Slavii. Nevěděl jsem, co bude, jestli třeba nebudu volit jinou cestu, jak to se mnou třeba i Slavia zamýšlí. A najednou jsem tady. Sám tomu nerozumím,“ těšilo Antonína Baráka na reprezentačním srazu. 

Zlom v sezoně přišel s výměnou trenéra. „Změnilo se toho hodně. Trenér, někteří lidé ve vedení i herní styl. Trenér to točil, dostal jsem šanci v Teplicích, kde jsem přihrál na gól a udělal si trochu oko. A pak nám pomohlo vítězné derby se Spartou,“ přemýšlí. 

Debut na domácí půdě? 

V rychlosti odrazu vzhůru může být Antonín Barák symbolem Slavie. Ta se na jaře 2014 se štěstím zachránila a už rok po příchodu čínských majitelů si zahrála evropské poháry, v lize je v boji o titul a do národního týmu po dlouhé době dodala čtyři fotbalisty. 

Čtěte také: Tlak narůstá, ale jenom silní se s tím dokážou vypořádat, říká trenér fotbalové reprezentace Jarolím

„Je to ohromný úspěch. Beru to jako splněný dětský sen. Táta říkal, že je na mě hrozně pyšný, to bylo hodně dojemné,“ říká ke své reprezentační pozvánce Antonín Barák, kterému se navíc sešlo všechno tak, že si premiéru může odbýt na slávistickém stadionu v Edenu. 

„Bylo by to něco speciálního. Fanoušci, stadion, všechno je to krásné,“ chválí atmosféru. A třeba právě v Edenu pomůže Antonín Barák po Slavii vzkřísit i národní tým, který zatím ve světové kvalifikaci nedal ani gól a v pátek ho čeká Norsko. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace