Překvapení na úvod kvalifikace ME. Fotbalisté Albánie porazili Portugalsko

Útočník pražské Slavie Bekim Balaj zařídil největší překvapení úvodního dne kvalifikace o fotbalové mistrovství Evropy 2016. Reprezentant Albánie svým gólem zařídil vítězství své země v Portugalsku 1:0.

Taulant Xhaka z Albánie (vlevo) a Portugalec Joao Moutinho bojují o míč v kvalifikaci na mistrovství Evropy | Zdroj: Reuters

Portugalsko se bez zraněného Cristiana Ronalda i přes neustálé ofenzivní snažení proti pilné albánské obraně jen těžko dostávalo do gólových příležitostí. V prvním poločase zahrozili kapitán Nani a stoper Realu Madrid Pepe, branka z toho však nebyla.

Zato Albánci dokázali skórovat hned z první střely. V 52. minutě Roshi z pravé strany nacentroval na Balaje a útočník Slavie volejem překonal Patrícia. Třiadvacetiletý fotbalista se za albánskou reprezentaci trefil poprvé.

V 69. minutě měl velkou šanci střídající Horta, když se k němu po Naniho přímém kopu odrazil míč, jenže střelou z 18 metrů trefil pouze spojnici tyčí a neprosadil se ani sám Nani o několik minut později.

V závěru zápasu se do slibné příležitosti dostal Gomes, gólman Berisha ale jeho střelu vytáhl nad břevno a udržel tak nečekaný plný bodový zisk svého týmu. Portugalsko prohrálo teprve čtvrtý domácí soutěžní zápas v tomto století.

Kvalifikace ME 2016 ve fotbale:

Skupina D:

Gruzie - Irsko 1:2 (1:1)

Branky: 38. Okriašvili - 24. a 90. McGeady. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Gibraltar - Polsko 0:7 (0:1)
Branky: 50., 53., 86. a 90.+2 Lewandowski, 11. a 48. Grosicki, 58. Szukala. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

Německo - Skotsko 2:1 (1:0)
Branky: 18. a 70. Müller - 66. Anya. Rozhodčí: Moen (Nor.). ČK: 90.+4 Mulgrew (Skot.).