Zprávy → Fotbal22. října  2016 v 18:45  

Příbramské trápení pokračuje, proti Jablonci ji srazil nepovedený úvod

Martin Doležal (vlevo) jeden gól dal, na další nahrál - Foto:  ČTK

Martin Doležal (vlevo) jeden gól dal, na další nahrálFoto:  ČTK

Byl to souboj dvou týmů, které v téhle sezóně nezažívají zrovna dobré časy. Fotbalisté Příbrami i Jablonce už mají za sebou jedno odvolání trenéra a taky řadu porážek. A zatímco Severočeši si po výhře u Litavky 4:2 mohli poprvé od šestého srpna vychutnat po ligovém utkání vítězný pokřik, příbramské trápení pokračuje. Za 11 kol už středočeský klub nastřádal 10 proher.

„Pokud vstoupíme do zápasu takhle a z první akce Jablonce si necháme dát góla, samozřejmě to na nás nějaké stopy zanechá v té situaci, v jaké se nacházíme,“ zhodnotil špatný úvod Příbrami zkušený Tomáš Pilík. 

 

Tomáše Pilíka mrzí především prvním dvacet minut zápasu

Vložit na svůj web

Sám dal svému týmu chvíli po přestávce naději, když z přímého kopu snížil na 1:2. „Rozehráli jsme se až ve druhé půli, kdy jsme si něco řekli v kabině, ale to bylo pozdě. Je to pořád dokola, už několik týdnů po sobě, ale hrajeme o nějakou naději,“ dodává záložník Středočechů. 

Především první poločas se Příbrami opravdu nepovedl, její hráči kazili i snadné přihrávky. Kádr Středočechů je přitom pořád poměrně mladý a může znervóznět. 

„Nervózní jsme všichni, nechci to házet na mladé. Ani mi staří to netáhneme. Každý to má v hlavě a snažíme se to nějakým způsobem odhodit, ale když do zápasu vstoupíme špatně, není nám nic platné říkat si, že druhá půle za něco stála,“ smířil se s 10. porážkou z 11 utkání Tomáš Pilík. 

Trenér nám říkal, že jsme fotbalovější 

Spokojenější mohli být po výhře 4:2 hosté. Jablonec vyhrál po dvou měsících a dvou týdnech. Tři body ho přiblížily ke středu tabulky. 

„Hráli jsme o cenné tři body. Věděli jsme, že Příbram také není v dobrém rozpoložení. Věděli jsme, že když budeme dobře bránit a chodit do brejků, tak tu máme šanci. To se potvrdilo,“ všiml si jablonecký Martin Doležal. 

 

Za Jablonec hodnotí zápas Martin Doležal

Vložit na svůj web

„Vytvořili jsme si 7 šancí, dali jsme 4 góly, to se nám dřív nestávalo. Je dobře, že nám to tam dnes napadalo, snad se nás štěstí bude držet i nadále,“ přeje si střelec druhého a asistent u čtvrtého gólu Severočechů. 

Po poslední porážce s od Brna nastaly v Jablonci velké změny. Odešel trenér Frťala i sportovní manažer Horník. V Příbrami Jablonec vedl Zdeněk Klucký, dosavadní trenér mládeže. 

„Trenér nám pořád říkal, že máme kvalitnější tým než Příbram. Že jsme fotbalovější. Myslím, že se to potvrdilo,“ dodává Martin Doležal. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace