Zprávy → Fotbal2. října  2016 v 13:48  

Příbramští fotbalisté si náladu nezlepšili. Reprepauzu prožijí jako poslední tým ligy

Kouč Petr Rada má před sebou těžký úkol, zvednout Příbram z posledního místa - Foto: David Kalvas

Kouč Petr Rada má před sebou těžký úkol, zvednout Příbram z posledního místaFoto: David Kalvas

Už je z toho prakticky každotýdenní kolorit - fotbalisté Příbrami nedali ani gól, prohráli a topí se u dna ligové tabulky. Navíc je teď reprezentační pauza, během které budou mít krizovou situaci v hlavách. Pak je navíc čeká dlouhý výjezd do v klidu hrající Karviné.

předskočili bychom Jihlavu. Bohužel to nepřišlo a musíme se s tím smířit, vyrovnat a zkusit to nějak zlomit,“ řekl po zápase se Slováckem příbramský záložník Petr Trapp. 

Při pozápasových rozhovorem za ním doznívala radost z kabiny Jihomoravanů, kteří rozhodli 10 minut před koncem. Příbram herně nepropadla, jenže opět nedokázala vstřelit gól. 

 

Příbram za sebou má 9 zápasů, skórovala v jediném

Vložit na svůj web

Tým od Litavky zatím vyhrál jedinkrát, když dokázal dát své jediné tři góly v sezoně. Nyní přijde 14denní reprezentační pauza, před kterou kýžený posun nenastal. 

„Na tohle jsem hráče upozorňoval. Pokud máte reprezentační pauzu a výsledek není takový, jaký si představujete, leží vám to v hlavě a motáte se v tom,“ potvrdil trenér Petr Rada, že následující dva týdny nebudou lehké. 

Čtěte také: Roli žolíka nemám rád, přiznává Mešanović. Nebude jím navždy, vzkazuje trenér Šilhavý

Zkušený kouč celý zápas svůj tým hecoval, po 13. minutách svlékat svetr, klečel u autové čáry jako ve startovním bloku, smutně schovával hlavu v dlaních. „Mrzí mě to, protože jsme měli dobrou pohodu, byli jsme připravení, odhodlaní. Pak přijdete na hřiště a je to o tom, abyste to v hlavě překonali a věřili si, to nám schází,“ hledá příčiny Rada.  

Příčina je podle něj v hlavách hráčů, tvrdé tréninky tak během pauzy u Litavky probíhat nebudou. „Není to o drilu a tréninkové morálce. Hráči jsou inteligentní a vědí, o co se tu hraje. Ale v každém zápase děláme individuální chyby, ty nás sráží,“ identifikuje Petr Rada problém, který musí Příbram rychle vyřešit, pokud chce v první lize zůstat. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace