Zprávy → Fotbal27. září  2016 v 09:05  

Problémový Aurier půjde na dva měsíce do vězení. Ve středu přesto může hrát Ligu mistrů

Serge Aurier (vpravo) nastoupil v Champions League i před dvěma týdny při remíze 1:1 s Arsenalem - Foto:  Reuters

Serge Aurier (vpravo) nastoupil v Champions League i před dvěma týdny při remíze 1:1 s ArsenalemFoto:  Reuters

Na rok 2016 nebude fotbalista francouzského Paris Saint-Germain Serge Aurier vzpomínat v dobrém. Reprezentant Pobřeží slonoviny se nejprve pustil do kouče Laurenta Blanca, posléze zesměšňoval spoluhráče a v květnu fyzicky napadl policistu. Navzdory vyměřenému dvouměsíčnímu žaláři může ve středu nastoupit v Lize mistrů.

Je mu teprve 23 let, hraje za jeden z nejbohatších klubů planety, pobírá pohádkové peníze. 

Jenže obránce z Pobřeží slonoviny Serge Aurier si zadělává na problémy. Teď má dokonce strávit dva měsíce ve vězení. V květnu totiž udeřil policistu loktem poté, co byl vyzván k dechové zkoušce, když opouštěl jeden z pařížských barů. 

Kromě toho má uhradit škody ve výši 600 eur a dalšími 1500 eur zaplatit soudní řízení, na což si v barvách Paris Saint-Germain vydělá za necelé čtyři hodiny. Týdně totiž údajně pobírá 100 tisíc eur, tedy v přepočtu přes 2,7 milionu korun. 

Sám Aurier obvinění opakovaně odmítl a odvolal se. Podle svých slov se stal obětí policejního násilí. Zdaleka to ovšem nebyl jeho jediný letošní prohřešek. 

Čtěte také: Trenér je 'teplouš', řekl obránce PSG o Blancovi. Byl vyřazen z kádru

V únorovém videu pojmenoval tehdejšího trenéra PSG Laurenta Blanca homofobním výrazem. „Je to ‚teplouš‘,“ řekl Aurier. Spoluhráče Ángela Di Maríu pak označil za klauna a vulgárně se vyjadřoval i k dalším členům týmu. 

Přesto je Aurier v Parku princů stále jedničkou na pozici pravého obránce. V novém ročníku figuroval v šesti z dosavadních devíti soutěžních zápasů pařížského celku. 

V pátečním ligovém střetnutí se svým bývalým zaměstnavatelem Toulouse vyfasoval červenou kartu. A navzdory odsouzení může nastoupit i ve středu v Lize mistrů na půdě bulharského Ludogorce Razgrad. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace