Real Madrid rozstřílel v LM Basilej, Arsenal bez Rosického prohrál v Dortmundu

Osmi zápasy odstartovala skupinová fáze Ligy mistrů. Přesvědčivě vkročili do soutěže obhájci titulu z Realu Madrid, kteří rozstříleli Basilej 5:1. V brance hostujícího týmu nechyběl Tomáš Vaclík, v obraně nastoupil Marek Suchý.

Real Madrid v úvoduním zápase Ligy mistrů porazil Basilej, z gólu se raduje Benzema | Zdroj: Reuters

A český obránce také otevřel skóre utkání, bohužel po jeho teči skončil míč za zády Vaclíka. Tento gól odstartoval ofenzivní smršť Realu, který do poločasu vstřelil další tři góly. Po přestávce přidal ještě pátý Benzema.

V sestavě Arsenalu opět chyběl reprezentační kapitán Tomáš Rosický a jeho týmu se na hřišti Dortmundu nedařilo. Svěřenci Arséne Wengera drželi dlouho bezbrankový stav a inkasovali až v poslední minutě prvního poločasu.

Hned po příchodu z kabin však Aubameyang zvýšil na 2:0 a do konce zápasu už se stav nezměnil. Roli favorita potvrdil Juventus, Liverpoolu zachraňoval vítězství až v nastaveném čase gólem z pokutového kopu kapitán Gerrard.

Nejtěsnějším rozdílem vyhrál překvapivě Olympiakos nad Atlétikem Madrid a jeden gól stačil k vítězství Monaku nad Leverkusenem. V nastavení ztratil vítězství Anderlecht na hřišti Galatasaray Istanbul, když se střelecky prosadil Yilmaz.

Překvapení se zrodilo v Lisabonu, kde Benfica prohrála s Petrohradem 0:2. Vše podstatné se stalo v úvodních dvaadvaceti minutách. Nejdříve otevřel Hulk skóre, pak byl vyloučený brankář domácích Artur a vzápětí přidal druhý gól Witsel.

Startuje fotbalová Liga mistrů. O historicky první obhajobu bude usilovat Real

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:
Olympiakos Pireus - Atlético Madrid 3:2 (2:1)
Branky: 13. Masuaku, 31. Afellay, 73. Mitroglou - 38. Mandžukič, 86. Griezmann. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Soares (všichni Portug.).
Juventus Turín - Malmö 2:0 (0:0)
Branky: 59. a 90. Tévez. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Skupina B:
Liverpool - Ludogorec Razgrad 2:1 (0:0)
Branky: 82. Balotelli, 90.+3 Gerrard z pen. - 90.+1 Abalo. Rozhodčí: Jug - Žunič, Ul (všichni Slovin.).
Real Madrid - Basilej 5:1 (4:1)
Branky: 14. vlastní Suchý, 30. Bale, 31. Ronaldo, 37. J. Rodríguez, 79. Benzema - 38. D. González. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Skupina C:
Monako - Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 61. Moutinho. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR).
Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 0:2 (0:2)
Branky: 5. Hulk, 22. Witsel. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andäs (všichni Nor.). ČK: 18. Artur (Benfica).

Skupina D:
Galatasaray Istanbul - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Yilmaz - 52. Praet. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.).
Dortmund - Arsenal 2:0 (1:0)
Branky: 45. Immobile, 48. Aubameyang. Rozhodčí: Benquerenca - Santos, Pereira (všichni Portug.).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít