Ronaldo opět řádil. Hattrickem řídil výhru Portugalska nad Arménií v kvalifikaci ME

Fotbalisté Portugalska si v kvalifikaci mistrovství Evropy vítězstvím 3:2 nad Arménií pojistili první místo ve skupině I. Hattrickem je ke 3 bodům vedl kapitán Cristiano Ronaldo. Třemi góly se předvedl i Robert Lewandowski. Útočník Bayernu Mnichov přispěl k výhře Polska nad Gruzií 4:0.

Cristiano Ronaldo se raduje se po jednom ze svých gólů do sítě Arménie. Gratulovat  mu běží Fábio Coentrao

Cristiano Ronaldo se raduje se po jednom ze svých gólů do sítě Arménie. Gratulovat mu běží Fábio Coentrao | Zdroj: Reuters

Poprvé se Ronaldo trefil ve 29. minutě. Z penalty srovnával skóre po gólu Pizzeliho. Dalšími dvěma zásahy po individuálních akcích v rozmezí 55. a 58. minuty zvyšoval na 3:1. V klidu ale Portugalci zápas nedohrávali.

Po hodině hry opustil trávník po druhé žluté kartě Tiago a pár minut nato snižoval bývalý obránce Českých Budějovic Mchojan. I v deseti se Portugalci ale dokázali ubránit a v tabulce tak mají k dobru dva body na Dánsko.

Kuriózní byl hattrick Roberta Lewandowskiho. Polský kanonýr se prvně trefil v 89. minutě, kdy pojistil vedení na 2:0. Další góly přidal v nastaveném čase.

Polsko vládne skupině D s náskokem jednoho bodu na Německo. To deklasovalo domácí Gibraltar 7:0.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:

Skupina D:

Varšava: Polsko - Gruzie 4:0 (0:0)
Branky: 89., 90.+2, 90.+3 Lewandowski, 62. Milik.
Dublin: Irsko - Skotsko 1:1 (1:0)
Branky: 38. Walters - 47. vlastní O'Shea.
Algarve: Gibraltar - Německo 0:7 (0:1)
Branky: 28., 65. a 71. Schürrle, 47. a 81. Kruse, 51. Gündogan, 57. Bellarabi.

Skupina F:
Helsinky: Finsko - Maďarsko 0:1 (0:0)
Branka: 82. Stieber.
Belfast: Severní Irsko - Rumunsko 0:0
Tórshavn: Faerské ostrovy - Řecko 2:1 (1:0)
Branky: 32. Hansson, 70. Olsen - 84. Papastathopulos.

Skupina I:
Jerevan: Arménie - Portugalsko 2:3 (1:1)
Branky: 14. Pizzelli, 72. Mchojan - 29. z pen., 55. a 58. Ronaldo. ČK: 62. Tiago (Portug.).
Kodaň: Dánsko - Srbsko 2:0 (1:0)
Branky: 13. Y. Poulsen, 87. J. Poulsen.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít