Zprávy → Fotbal10. září  2016 v 17:55  

Rosický: Fyzicky na to ještě nemám, nezasloužili jsme si vyhrát

Tomáš Rosický při návratu na Letnou - Foto:  ČTK

Tomáš Rosický při návratu na LetnouFoto:  ČTK

Téměř po 16 letech nastoupil Tomáš Rosický k zápasu za Spartu. Při svém comebacku strávil na hřišti 20 minut a čtrnáct tisíc diváků oceňovalo aplausem každý jeho kontakt s míčem. Jenže Sparta nevyhrála a i sám reprezentační kapitán ví, že mu k ideálnímu výkonu ještě něco chybí.

„Byl to velký zážitek a bylo to nádherný. Mrzí mě, že jsem fanouškům nemohl dát vítězství. Na hřišti už jsem to moc nevnímal a soustředil se na hru. Ale když jsem na hřiště přicházel, bylo to moc pěkné,“ okomentoval Tomáš Rosický svůj návrat do Sparty a choreografii, kterou mu domácí kotel připravil. 

Na zápas šestého kola nejvyšší fotbalové soutěže dorazilo na Letou 14 tisíc fanoušků, nejvíc v této sezoně. Těšili se hlavně na posily. Václav Kadlec nastoupil od začátku. Tomáš Rosický vběhl na hřiště v 72. minutě. 

Čtěte také: Letná se dočkala Kadlece i Rosického, ale ne výhry. Sparta remizovala s Boleslaví

„Byli jsme domluvení, že do zápasu půjdu z lavičky. Ještě na to fyzicky nemám. Plánovalo to zhruba na 20 minut,“ řekl 35letý záložník. 

Ani přítomnost kapitána reprezentace nepomohla vicemistrům k zisku třech bodů v souboji proti Mladé Boleslavi. Středočeši si odvezli z Letné bod za remízu 2:2. Na dva vedoucí góly rudých dokázali vždy do několika minut zareagovat. 

V Evropské lize zřejmě nenastoupí 

„Byla spousta času s tím něco udělat a já se o to snažil. Bohužel nám to nevyšlo. Ale dneska jsme si nezasloužili vyhrát. První poločas byl strašně špatný. Boleslav byla agresivnější, běhavější. Z naší strany tam nebylo vůbec nic. Takhle nemůžeme pomýšlet, že bychom někoho válcovali,“ varuje. 

Ještě před podpisem kontraktu se Spartou trénoval s Arsenalem, jenže chybí mu zápasová praxe. Poslední soutěžní zápas totiž hrál na Euru, kde se v zápase proti Chorvatsku zranil. 

„S balonem se cítím dobře, s tím problém nemám. Ale chybí mi zápasové tempo, potřebuju ještě týden trénovat, abych mohl příští zápas startovat. Start v Southamptonu je velice nepravděpodobný,“ říká Tomáš Rosický svůj start ve čtvrtečním zápase Evropské ligy. 

Autor:  Vojtěch Man, Martin Charvát  (mch)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace