Šance pro Slavii. Plzeň doma v závěru zachránila remízu proti Teplicím

Fotbalisté Viktorie Plzeň ztratili body v domácím prostředí. S Teplicemi pouze remizovali, navíc pět minut před koncem ještě prohrávali o dvě branky. V tabulce nejvyšší soutěže Západočeši sice o další bod odskočili pražské Slavii, ale ta má nedělní utkání proti Spartě k dobru.

Marek Bakoš se raduje po vítězství v Karviné, proti Teplicím zachránil v závěru remízu | Foto: FK Viktoria Plzeň

Teplice předvedly na hřišti Plzně velmi dobrý výkon. Na hřišti lídra fotbalové ligy měly více ze hry a po poločase šly do vedení, když šikovnou akci po levé straně zakončil Marek Červenka. Právě přes pravou stranu vedla také druhá gólová akce hostů.

V 82. minutě ji zakončil střídající Jan Vošahlík a zdálo se, že Severočeši odjedou z Plzně se třemi body. Jenže Viktoria málem předvedla obrat jako v Karviné, kde se trefili dvakrát v závěru díky Ivanschitzovi a Hořavovi. Oba tito hráči mohli svůj uděl zopakovat.

Pět minut před koncem Soungole nesmyslně fauloval v pokutovém území Bakoše a právě reprezentant Tomáš Hořava zažehl plzeňské naděje na body. Ivanschitz přišel na hřiště dvě minuty před koncem a hned mohl sledovat, kterak Marek Bakoš dostal spoustu prostoru na značce penalty a propálil Chudého.

Rakouský reprezentant mohl celý zápas nakonec rozhodnout. Nejprve pálil těsně vedle Hrošovský a v poslední zajímavé akci utkání se míč odrazil právě před Ivanschitze, který ovšem sám zhruba z deseti metrů před brankou balon vůbec netrefil.

Viktoria díky remíze navýšila svůj náskok na čele tabulky nejvyšší fotbalové soutěže na dva body. V neděli ovšem bude doufat, že Slavie neuhraje vítězství v derby pražských „S“ proti Spartě. Tento duel v Edenu začne v 17:30.