Zprávy → Fotbal26. září  2016 v 10:24  

Ščasný končí ve Spartě. S vedením se domluvil na ukončení spolupráce

Zdeněk Ščasný už Spartu netrénuje - Foto: Filip Jandourek

Zdeněk Ščasný už Spartu netrénujeFoto: Filip Jandourek

Po neúspěšném pražském derby končí jako trenér pražské Sparty Zdeněk Ščasný. Vedení klubu na klubových stránkách oznámilo, že se s trenérem domluvilo na ukončení spolupráce a tým dočasně přebírají asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda.

„Byla to oboustranná dohoda. I Zdeněk Ščasný sám předstoupil s návrhem ukončení spolupráce. Výsledkem toho byla dohoda obou stran. Zásadním důvodem byly neuspokojivé výkony A týmu v aktuální sezoně,“ řekl Českému rozhlasu ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík. 

Tréninky Sparty dočasně povedou asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda. Vedení klubu se ale soustředí na výběr nového hlavního trenéra. Už ve čtvrtek přitom čtvrtý tým aktuální ligové tabulky hostí v Evropské lize Inter Milán. 

Osudným se 59letému Ščasnému stalo nedělní pražské derby. Sparta po matném výkonu podlehla Slavii 0:2. „Jsem trenér zodpovědný za výkony. Teď si musíme vyhodnotit, jestli mužstvu mám co dát, nebo ne. Jestli to má smysl,“ uznal po zápase. U mužstva skončil o den později. 

Na Letné Zdeněk Ščasný působil necelý rok a půl. Nejúspěšnější období zažíval na jaře letošního roku, kdy Spartu dovedl do čtvrtfinále Evropské ligy, v domácí soutěži ale skončil až za Plzní. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace