Sevilla postoupila do čtvrtfinále EL, poháry už jsou bez anglických týmů

Fotbalisté FC Sevilla pokračují v cestě za obhajobou titulu v Evropské lize. Ve španělském souboji doma porazili Villarreal 2:1 a jsou už ve čtvrtfinále. Po vyřazení Evertonu v Kyjevě naopak opustil evropské poháry poslední anglický klub.

Evropská liga zná všechny čtvrtfinalisty, nechybí ani obhájci titulu ze Sevilly

Evropská liga zná všechny čtvrtfinalisty, nechybí ani obhájci titulu ze Sevilly | Zdroj: Reuters

Loňští vítězové Evropské ligy si z Villarrealu přivezli vítězství 3:1, které si doma bez problémů pohlídali. Skóre otevřel 20 minut před koncem dorážkou do odkryté branky Vicente Iborra.

O 4 minuty později sice vyrovnal Dos Santos, ale hosté museli dohrávat o deseti po vyloučení Baillyho. Vítězství Sevilly 2:1 a potvrzení postupu pak zařídil hlavou Denis Suárez.

V italském souboji měli po prvním zápase lepší pozici fotbalisté AS Řím, kteří remizovali ve Fiorentině 1:1. Při odvetě ale celek z hlavního města dostal 3 branky hned v prvních 25 minutách a postoupili hráči vyznávající fialovou barvu.

Z italských týmů se nedařilo ani milánskému Interu, který na San Siru nedokázal stáhnout dvougólové manko z úvodního zápasu v německém Wolfsburgu a po prohře 1:2 se s evropskou scénou loučí.

Hráči Evertonu na olympijském stadionu v Kyjevě dostali 5 branek a neměli tak šanci ubránit náskok 2:1 z prvního zápasu, prohráli 2:5.

Evropské poháry tak opustil i poslední anglický tým, z Ligy mistrů totiž také v osmifinálové fázi vypadly Arsenal, Chelsea i Manchester City. Bez týmu v nejlepší osmičce evropských soutěží je anglický fotbal poprvé od sezony 1992/1993.

Odvetné zápasy osmifinále fotbalové Evropské ligy:
Dynamo Moskva - Neapol 0:0
První zápas 1:3, postoupila Neapol.

AS Řím - Fiorentina 0:3 (0:3)
Branky: 9. G. Rodríguez z pen., 18. Alonso, 22. Basanta. ČK: 88. Ljajič (Řím). První zápas 1:1, postoupila Fiorentina.

Dynamo Kyjev - Everton 5:2 (3:1)
Branky: 21. Jarmolenko, 35. Teodorczyk, 37. Veloso, 56. Gusev, 76. Antunes - 39. Lukaku, 82. Jagielka. První zápas 1:2, postoupilo Dynamo.

Besiktas Istanbul - Club Bruggy 1:3 (0:0)
Branky: 48. Ramon Motta - 80. a 90. Bolingoli-Mbombo, 61. De Sutter. ČK: 90.+2 Sahan (Besiktas). První zápas 1:2, postoupily Bruggy.

Inter Milán - Wolfsburg 1:2 (0:1)
Branky: 71. Palacio - 24. Caligiuri, 89. Bendtner. První zápas 1:3, postoupil Wolfsburg.

FC Sevilla - Villarreal 2:1 (0:0)
Branky: 69. Iborra, 83. D. Suárez - 73. G. Dos Santos. ČK: 77. Bailly (Villarreal). První zápas 3:1, postoupila Sevilla.

FC Turín - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)
Branka: 90. Glik. První zápas 0:2, postoupil Zenit.

Ajax Amsterodam - Dněpr Dněpropetrovsk 2:1 po prodl. (1:0, 0:0)
Branky: 60. Bazoer, 117. Van der Hoorn - 97. Konopljanka. První zápas 0:1, postoupil Dněpropetrovsk.