Zprávy → Fotbal6. listopadu  2016 v 07:48  

Škoda se svému bývalému kouči 'pomstil' za přesun do obrany gólem. Na výhru to ale Slavii nestačilo

Útočník Slavie Milan Škoda v duelu proti Bohemians 1905 - Foto:  ČTK, Michal Kamaryt

Útočník Slavie Milan Škoda v duelu proti Bohemians 1905Foto:  ČTK, Michal Kamaryt

Fotbalisté Slavie v lize podeváté za sebou neprohráli. Ve vršovickém derby proti Bohemians remizovali 1:1. Bod do tabulky získali i díky trefě osvědčeného kanonýra, který ještě nedávno musel přesvědčovat o tom, že rozhodně není obránce.

Ano, jedinou branku Slavie dal tradiční střelec Milan Škoda a je trochu paradoxní, že se mu to povedlo proti týmu vedenému Miroslavem Koubkem. Právě současný kouč Bohemians totiž při svém angažmá v Edenu stavěl Škodu místo do útoku na post středního obránce. 

„Na tohle téma jsme spolu hodněkrát mluvili,“ přiznává Milan Škoda. 

„Milanovi jsem vysvětlil, že to děláme pro klub a ne pro něj. Řekl jsem mu, že bude chvilku trpět s tím, že musíme zachránit klub. Tak to tenkrát bylo. Kdybychom to neudělali, tak tvrdím, že by Slavia spadla. Za tím si stojím,“ vrací se do podzimu 2013 tehdejší trenér Slavie Miroslav Koubek. 

 

Jsem rád, že se Milan Škoda chytil zrovna na nás, prohlásil s nadsázkou po zápase se Slavií kouč Bohemians 1905 Miroslav Koubek, který je zároveň asistentem trenéra národního týmu

Vložit na svůj web

Parádní gól z otočky ve vršovickém derby jako potvrzení toho, že Milan Škoda patří do útoku, nebere. 

„Já vím, že je útočník. V té době ale v útoku tak dobře nehrál. Trápil se a nedával žádné góly. Byl to jiný Milan Škoda než dnes,“ dodává Miroslav Koubek. 

Statistiky slova současného kouče Bohemians potvrzují – zatímco do přesunu na stopera nasbíral Milan Škoda ve Slavii za 45 ligových zápasů pouhých 6 gólů, od návratu do útoku už se trefil 38krát. 

A i když to naposledy bylo do sítě jeho Bohemians, trenér Miroslav Koubek z toho aspoň částečnou radost měl, protože zároveň dělá asistenta u národního týmu. 

Čtěte také: Vršovické derby skončilo remízou. Slavia nezvládla otočit domácí duel s Bohemkou a bere pouze bod

„Jsem rád, že nám dal před repre srazem, že nám dal gól. Jako trenér národního mužstva jsem rád, že se na nás chytil a že jsme mu umožnili jeden gólek,“ dodal s úsměvem Koubek. 

Pohodu a formu útočníků teď reprezentace potřebuje, gól totiž Češi nedali ani v jednom duelu kvalifikace o mistrovství světa, a tak by teď Miroslav Koubek mohl pro změnu s Karlem Jarolímem zauvažovat nad opačným přesunem: některého z obránců do útoku. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace