Slavia se proti Karviné dlouho trápila. Nakonec však nováčka soutěže zdolala

Fotbalistům Slavie se v devátém kole ePojisteni.cz ligy podařilo navázat na předchozí výhru v pražském derby, když proti nováčkům z Karviné zvítězili 1:0. Vítězství favorita se však nerodilo lehce, protože až do 77. minuty platil bezbrankový stav. Poté ale Slavii tři body vystřelil střídající Mešanović.

Trenér fotbalové Slavie Jaroslav Šilhavý

Trenér fotbalové Slavie Jaroslav Šilhavý | Zdroj: ČTK

Domácí Slavia měla více ze hry po většinu zápasu, nebyla však příliš efektivní, takže se na výhru hodně nadřela.

V úvodních 45 minutách zápasu měl více práce hostující gólman Jan Laštůvka, bývalý reprezentační brankář si však se všemi čtyřmi pokusy červenobílých dokázal poradit. To brankář Slavie zasahovat nemusel, protože hráči Karviné ani jednou nemířili mezi tyče.

Po přestávce šance sešívaných přibývaly. Po necelé hodině hry navíc kouč Šilhavý poslal do hry Murise Mešanoviće, který před týdnem rozhodl derby se Spartou.

Fotbalisté Mladé Boleslavi udolali pražskou Duklu a jdou díky remíze Zlína do čela ligy

Ale stejně jako spoluhráči, ani on zprvu nenacházel účinný recept na dobře organizovanou obranu hostující Karviné.

To se však v 77. minutě změnilo. Nejprve ho sice gólman Laštůvka z bezprostřední blízkosti vychytal, ale poté se míč odrazil k Milanu Škodovi, jehož tečovaná střela se dostala opět k bosenskému útočníkovi. Ten napodruhé již neminul a poslal Slavii do vedení 1:0.

Ve zbývající čtvrt hodině už diváci v Edenu žádný gól neviděli, takže byli svědky vítězství Slavie v poměru 1:0. Pražané tak vyhráli potřetí v řadě - ve všech těchto zápasech navíc udrželi čisté konto.

9. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 77. Mešanovič. Rozhodčí: Machálek - Urban, Fišer. ŽK: Barák, Frydrych - Košťál. Diváci: 6513.