Slavie remizovala s Mladou Boleslaví. Ligový nováček Zlín přidal další výhru, porazil Brno

Už čtyři výhry mají po návratu do nejvyšší domácí ligové soutěže na svém kontě fotbalisté Zlína. Vítězství 2:1 nad Brnem jim zajistila proměněná penalta v 91. minutě, ke které se postavil autor obou branek domácích Lukáš Železník. Stejným rozdílem skončil i duel na Slovácku, kde uspěl Liberec a díky lepšímu skóre přeskočil v tabulce právě druhý Zlín. Remízu 1:1 uhrála na Slavii Mladá Boleslav.

Lukáš Železník ze Zlína (uprostřed) se snaží vyzrát na brněnskou dvojici Petr Buchta (vlevo) a David Pašek | Zdroj: ČTK

Zbrojovka prohrávala ve Zlíně od 13. minuty, kdy poprvé udeřil Železník. Jeho střela zpoza malého vápna zakončila pohlednou akci žlutomodrých.

Gól ale mohli ještě dříve slavit hosté. Jenže Jakub Řezníček na první ligový gól v dresu Brna stále čeká. Dnes mu k němu nepomohl ani sólo únik.

Srovnáno bylo po 69 minutách hry. Po rohovém kopu se prosadil Martin Chrien. Nikým nehlídaný usměrnil propadnutý míč do otevřené branky.

Duel plný na šance rozhodl paradoxně pokutový kop odpískaný kvůli ruce Bostjana Freliha. Železník si při jeho exekuci počínal suverénně. Zamířil na levou stranu branky, zatímco gólman Martin Doležel si vybral tu druhou.

I po šesti kolech Synot ligy platí, že Liberec neprohrál. Ke třem bodům v Uherském Hradišti ho nasměrovaly góly Marka Bakoše a Josefa Šurala. Za Slovácko se trefil Marek Havlík. Jeho tým tak z posledních dvaceti vzájemných utkání v lize zdolal Slovan jen jednou.

Třízápasové čekání vítězství ukončily Teplice. Severočeši si Na Stínadlech poradili s Bohemians 1905. Duel vyšel šestatřicetiletému veteránovi Štěpánu Vachouškovi. Bývalý reprezentant jeden gól vstřelil, na druhý nahrál Ljevakovičovi.

Osm minut před koncem základní hrací doby korigoval stav Michal Hubínek. Dvacetiletý záložník byl přitom na hřišti sotva deset sekund.

Poprvé od návratu do první ligy vyhrála Olomouc. V rytmu šestého kola se i na Hané se hrálo 2:1. Listinu střelců zaplnili Jakub Plšek s Tomášem Malcem a jihlavský Muris Mešanovič.

Jedině večerní klání v Edenu neskončilo výsledkem 2:1. Pražané vedli od 61. minuty po vlastním gólu Romana Poloma, ale v 79. minutě srovnal výstavní trefou z přímého kopu Jiří Skalák.

V nervózních posledních minutách opustil hřiště dřív, než by si přál, mladoboleslavský Tomáš Fleišman. Červenou kartu dostal za faul na unikajícího Bazala.

6. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky:
13. a 90.+1 z pen. Železník - 69. Chrien. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kubr. ŽK: Železník, Hájek, Živulič - Keresteš, Frelih, Řezníček. Diváci: 4 568.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov (61. V. Vukadinovič) - Bartolomeu, Motal (65. Holík), Živulič, Koreš - Železník (90.+2 Malý), Poznar. Trenér: Páník.
Brno: Martin Doležal II. - P. Buchta, Frelih, Košťál, Keresteš - Chrien (90.+1 Malík), R. Buchta - Pašek (59. Brigant), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (83. Moukanza). Trenér: Kotal.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky:
8. Vachoušek, 67. Ljevakovič - 82. Hubínek. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Jablonský, Hora, Potočný - Jirásek, Jindřišek, Šmíd, Mosquera. Diváci: 5432.
Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite (86. Matula), Vachoušek (70. Bratanovič), Fillo (90.+4 Hošek) - Potočný. Trenér: Vavruška.
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Bartek (46. Mosquera), Jindřišek, Jirásek (81. Hubínek), Acosta - Čížek (59. Mikuš) - Schick. Trenér: Pivarník.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branky:
41. Havlík - 34. Bakoš, 59. Josef Šural. Rozhodčí: Příhoda - Vlasjuk, Hrabovský. ŽK: T. Rada, Hlúpik, Chvátal, Civič - Bartošák, Hovorka, Josef Šural, Shala, Rabušic. Diváci: 5884.
Slovácko: Heča - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk (88. Břečka) - Daníček - Diviš, Valenta (71. Kovář), Havlík, Hlúpik (58. Civič) - Došek. Trenér: Habanec.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Soungole, Pavelka - Bartl, Shala (86. Švejdík), Josef Šural (74. Delarge) - Bakoš (80. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Branky:
56. Plšek, 60. Malec - 67. Mešanovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Paták. ŽK: Radakovič, Ordoš - Kukol, Kryštůfek. Diváci: 4162.
Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Cana (88. Šindelář), Plšek, Petr (80. Zahradníček) - Ordoš, Malec (70. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Mišun - Marek, Šulek (46. Jánoš) - Vaculík (77. Fulnek), Jungr, Batioja (61. Mešanovič) - Dvořák. Trenér: Klusáček.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky:
61. vlastní Polom - 79. Skalák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pelikán. ŽK: T. Jablonský, Souček, Mikula - Ščuk, Fleišman. ČK: 87. Fleišman. Diváci: 6151.
Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - R. Hrubý (46. Bazal), Souček, Piták (83. Bílek), Černý - Milan Škoda, Voltr. Trenér: Uhrin ml.
M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Čermák, Skalák - Chramosta (81. Klobása, 90.+4 Kubista). Trenér: K. Jarolím.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít