Zprávy → Fotbal5. září  2016 v 18:00  

Slavii přebírá Šilhavý z Dukly. V Edenu podepsal dvouletou smlouvu

Jaroslav Šilhavý podepsal v Edenu smlouvu do roku 2018 - Foto:  ČTK

Jaroslav Šilhavý podepsal v Edenu smlouvu do roku 2018Foto:  ČTK

Fotbalová Slavia má nového trenéra. Z Dukly se do Vršovic přesouvá Jaroslav Šilhavý, který se domluvil na kontraktu do léta 2018. V pondělí vpodvečer to sešívaní potvrdili na svém oficiálním webu. Šilhavý v Edenu přebírá velení po odvolaném kouči Dušanu Uhrinovi mladším.

Přesně týden trvalo Slavii, než našla nového trenéra.  

Po neúspěšných jednáních s Lubošem Kozlem a Zdeňkem Zemanem se domluvila s Jaroslavem Šilhavým, který dosud vedl další pražský klub Duklu. 

Čtyřiapadesátiletý kouč se sešívaným upsal do léta 2018. První trénink povede už v úterý. „Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi,” komentoval Šilhavý pro oficiální web Slavie

V Edenu nahrazuje Dušana Uhrina mladšího, jehož vedení odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům. Podle slov předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka byl Šilhavý od začátku jedním z adeptů na post nového kouče. 

„Je to výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání,” řekl Tvrdík. 

Šilhavý nejde do Slavie poprvé v kariéře. Za sešívané nastupoval už jako hráč v letech 1990-1993, během kterých za ně odehrál 185 zápasů. Coby trenér v minulosti kromě Dukly vedl také Jablonec či Slovan Liberec, s nímž v sezoně 2011/12 získal ligový titul. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace