Zprávy → Fotbal20. října  2016 v 07:08  

Slávisté se dostali do formy a touží po titulu. Sparta hrála komplikovaně, porovnal brněnský Vraštil

Slávisté se v Brně radovali z pátého vítězství v řadě - Foto:  ČTK

Slávisté se v Brně radovali z pátého vítězství v řaděFoto:  ČTK

Fotbalová Slavia pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého šlape. Pražané vyhráli pět ligových utkání v řadě, naposledy v Brně, kde ovládli dohrávku prvního kola vysoko 4:1. Po odehrané třetině sezony jsou sešívaní na třetí příčce tabulky a od vedoucí Mladé Boleslavi je dělí jen čtyři body. A i když do konce ročníku zbývá ještě dvacet utkání, v kabině Slavie občas zazní i slovo titul.

Po vítězství v Brně o nadějích Slavie na celkové prvenství hovořil jednadvacetiletý středopolař Antonín Barák. 

„Já sám bych si to hrozně přál. Samozřejmě jsou to silná slova, protože o titul bude hrát pět šest týmů, ale proč se toho bát a nezkusit to? Máme formu, a když ji udržíme, máme šanci o titul hrát,“ prohlásil po páté výhře v řadě Barák.  

 

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý slova Antonína Baráka o titulu mírnil. Neví, co mluví, zasmál se nejdřív, a pak dodal, že nejvyšší cíle má i on, jen o nich nechce mluvit před novináři

Vložit na svůj web

Když se o jeho slovech dozvěděl trenér Jaroslav Šilhavý, reagoval pobaveně. „Neví, co mluví. (smích) Tonda je pozitivní kluk s velkým fotbalovým talentem a říká věci tak, jak si myslí, že jsou. Nejvyšší cíle máme i my, akorát to nebudeme říkat do novin,“ prohlásil Šilhavý. 

Už teď může slávisty těšit, že jsou v tabulce o dvě místa a dva body před věčným rivalem Spartou. Sešívání mají nad týmem z Letné aktuálně navrch i podle brněnského obránce Lukáše Vraštila. 

Ten může porovnávat, protože v předcházejícím domácím utkání jeho Zbrojovka remizovala se Spartou 3:3, zatímco Slavii podlehla 1:4. 

„Řekl bych, že Sparta hrála trošku víc komplikovaně, zatímco Slavia jednoduše. Myslím, že jsou ve větším laufu, hráli opravdu dobře,“ porovnal Vraštil. Další důkaz o své výborně formě můžou sešívaní přidat v sobotu, kdy hostí Slovácko. 

Autor:  David Nekvinda, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace