Zprávy → Fotbal26. září  2016 v 14:50  

Slávisté si věří i na vyšší příčky, klíčem je týmový duch

Slávisté po osmi letech vyhráli na Spartě, v tabulce už jsou pátí se zápasem k dobru - Foto:  ČTK

Slávisté po osmi letech vyhráli na Spartě, v tabulce už jsou pátí se zápasem k dobruFoto:  ČTK

Fotbalisté Slavie se po osmi letech znovu dočkali v lize vítězství na Spartě. Zatímco letenského trenéra Zdeňka Ščasného stála další bodová ztráta místo, jeho kamarád a bývalý kolega ze Slavie Jaroslav Šilhavý se může radovat. Slavia předčila Spartu nejen výsledkově 2:0, ale také herně a vzhlíží ke špičce tabulky.

„Tabulku nesledujeme, ale chceme vyhrávat každý zápas. Je to jediná cesta a doufám, že čelo tabulky budeme dostávat co nejvíc pod tlak,“ přál by si mladý záložník Antonín Barák, aby po letech Slavia znovu v lize konkurovala dlouhodobě týmům ze špičky tabulky. 

Teď se červenobílí pomalu blíží mezi nejlepší. Na čtvrtou Spartu po vítězství v derby ztrácí pouhé tři body. Ty navíc mohou získat v dohrávce s Brnem. Zápas na jihu Moravy totiž v původním termínu odložil hustý déšť. 

 

Vítězství na Spartě dodalo Slavii sebevědomí

Vložit na svůj web

„Je to sice hezké, ale pořád je to konec začátku sezony. Takovéhle výkony musíme podávat pořád a celou sezonu. Už jednou jsem tu zažil, že jsme po pár zápasech byli první a po chvíli to spadlo,“ varuje Jaromír Zmrhal před nadměrným optimismem po sedmi odehraných zápasech. 

Situace ve Slavii je teď ale přeci jen jiná než v sezonách nejistoty. Klub má finanční zázemí a široký kádr. A teď také trenéra Jaroslava Šilhavého s jeho klidnou a optimistickou povahu. 

„Působí to dobře. Trenér se na každého snaží vyvinout příjemný tlak, který vás vyhecuje k tomu nejlepšímu výkonu,“ potvrzuje pozitivní roli nového slávistického trenéra Jaromír Zmrhal. 

Čtěte také: Ščasný končí ve Spartě. S vedením se domluvil na ukončení spolupráce

Kouč Šilhavý má už dost zkušeností s vedením týmů, které se pohybovaly mezi nejlepšími. Třeba s Libercem se radoval v roce 2012 z mistrovského titulu, i když o něj měli tehdy podle papírových předpokladů bojovat jiní. 

Se Slavií zatím jednou remizoval a dvakrát vyhrál, a hlavně při triumfu na Spartě byl spokojený s tím, co hráči předvedli. 

„Sílu jsme ukázali, když jsme neproměnili penaltu. Mohlo nás to oslabit, nicméně jsme šli za vítězstvím pořád dál a vyplatilo se nám to. Pořád skloňuju týmový výkon, od toho se chceme odrazit,“ spoléhá trenér Jaroslav Šilhavý - stejně jako při všech svých angažmá - na soudržnost celého kádru. A jak to zatím vypadá, začalo se mu to dařit i ve Slavii. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace