Zprávy → Fotbal14. září  2016 v 18:50  

Sparta odletěla do Southamptonu bez Rosického. Ščasného trápí i další absence

Zdeněk Ščasný bude v Southamptonu obtížně skládat sestavu - Foto: Filip Jandourek

Zdeněk Ščasný bude v Southamptonu obtížně skládat sestavuFoto: Filip Jandourek

Tři české týmy zítra rozehrají základní skupiny Evropské ligy. Zatím co Viktoria Plzeň nastoupí na domácím stadionu, Liberec se představí v Karabachu a Sparta odcestovala za svým soupeřem do anglického Southamptonu. Největší posila Tomáš Rosický ale na palubě nebyl.

„Cestujeme bez Tomáše Rosického. Konzultovali jsme to s profesorem Kolářem a postupujeme přesně podle jeho rad. Chceme, aby byl připravený na další ligový zápas,“ vysvětlil absenci záložníka ve výpravě trenér Zdeněk Ščasný. 

Reprezentační kapitán z Eura už o víkendu hrál část zápasu s Mladou Boleslaví. Teď se mohl vrátit do Anglie, kde působil deset let, ale už po víkendové české premiéře řekl, že jeho start na jihu Anglie je velmi nepravděpodobný. 

 

Ještě před Spartou dorazil do Southamptonu reportér ČRo Jan Kaliba

Vložit na svůj web

Absencí v Southamptonu si Tomáš Rosický ušetřil přesuny letadlem i autobusem, protože ve městě není mezinárodní letiště. Může se tak chystat na další zápas ve Zlíně, kam také není jednoduchá doprava. 

Spartu trápí i další absence. Nejistí je start Zahustela, Dočkala i Frýdka. „Kdybychom byli úplně kompletní a hráli ve stejné pohodě jako vloni, tak máme šanci. Teď se to těžko odhaduje. Máme problém poskládat sestavu, je hodně zdravotních otazníků a čekám, kdo bude ve čtvrtek v pořádku,“ přemýšlí Ščasný. 

Pro kluby ze silných zemí bývá zajímavá Liga mistrů, ale při Evropské lize často šetří hráče na domácí soutěž. Pro Southampton je ale Evropská liga svátkem. Vloni místní tým nepostoupil do hlavní soutěže, to se povedlo až letos. 

Čtěte také: Novým šéfem Evropské fotbalové unie byl zvolen Slovinec Čeferin

Klub nasadil ceny vstupenek na Spartu celkem nízko, dají se pořídit kolem za cenu okolo dvaceti liber. Očekává se, že St Mary's Stadium pro 32 tisíc diváků bude velmi slušně zaplněný. Oporami „Saints“ jsou dva portugalští mistři Evropy. Obránci Cédric a Fonte. Trenér Ščasný se ale obává hlavně variabilní hry 18. týmu Premier League v ofenzivě. 

Zápas Southampton - Sparta začne zítra ve 21 hodin a 5 minut náš web i Radiožurnál ho odvysílají celý v přímém přenosu. 

 

Dneska pilotuje Vašon! #acsparta

Fotka zveřejněná uživatelem AC Sparta Praha (@acsparta_cz),Zář 14, 2016 v 1:55 PDT

Autor:  Jan Kaliba  (jkb), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace