Zprávy → Fotbal1. září  2016 v 10:00  

Sparta oznámila další comeback. Návrat Václava Kadlece ji stál rekordní peníze

Václav Kadlec (vpravo) se ve středu znovu objevil v reprezentaci, ve čtvrtek stvrdil svůj comeback do Sparty - Foto:  ČTK

Václav Kadlec (vpravo) se ve středu znovu objevil v reprezentaci, ve čtvrtek stvrdil svůj comeback do SpartyFoto:  ČTK

Po Tomáši Rosickém a Michalu Kadlecovi se na Letnou vrací další bývalý sparťan. Fotbalový útočník Václav Kadlec podepsal Pražanům na čtyři roky. Sparta ho z Midtjyllandu podle dánských médií vykoupila za rekordních 73 milionů korun.

Navrátilec Václav Kadlec se upsal Pražanům na čtyři roky a stal se údajně nejdražší posilou v historii české ligy. 

Sparťané podle informací dánských médií museli sáhnout hluboko do kapsy – Midtjyllandu za něj zaplatili 2,7 milionu eur, tedy v přepočtu 73 milionů korun. 

Takové sumě prý Dánové nemohli říct ne. „Byli jsme s ním spokojení, ale nabídku jsme nemohli odmítnout. Je to velký talent, jenže se mu stýskalo po domově, chtěl být blíž své rodině. Proto jsme Spartě kývli,“ sdělil oficiálnímu webu dánského celku jeho sportovní ředitel Claus Steinlein. 

Letenští už v úterý potvrdili comeback dalšího svého bývalého fotbalisty Tomáše Rosického. Právě i možnost zahrát si se zkušeným středopolařem, který prošel německou Borussií Dortmund či londýnským Arsenalem, Kadlece zlákala domů. 

„Bylo to velké lákadlo. Vždyť kdo by si s Rosou v jednom týmu nechtěl zahrát. Hráčů, jako je on, po trávnících moc neběhá,“ řekl pro sparta.cz Kadlec. 

Odchovanec Bohemians 1905 na Letné působil od svých šestnácti v letech 2008 až 2013 a posléze ještě na jaře 2015, kdy v týmu Pražanů hostoval během svého dvouletého angažmá v německém Eintrachtu Frankfurt. Kadlec za Spartu dosud odehrál 124 ligových utkání, v nichž nastřílel 41 gólů. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace