Zprávy → Fotbal3. srpna  2016 v 21:35

Sparta prohrála v Bukurešti 0:2. Byla horší, dohrávala v deseti a opět končí v předkole LM

Fotbalisté Sparty si letos hlavní část Ligy mistrů nezahrají (ilustrační foto) - Foto:  ČTK

Fotbalisté Sparty si letos hlavní část Ligy mistrů nezahrají (ilustrační foto)Foto:  ČTK

Fotbalisté Sparty v odvetě třetího předkola Ligy mistrů podlehli Steaue Bukurešť 0:2, což vzhledem k předchozí domácí remíze 1:1 znamená, že si prestižní klubovou soutěž ani letos nezahrají. Letenský klub, který hrál po vyloučení Brabce od 51. minuty v deseti, sestřelil dvěma góly Nicolae Stanciu. Pražané tak nenavázali na včerejší úspěch plzeňské Viktorie, která vyřadila Karabach, a čeká je pouze boj o účast v základní skupině Evropské ligy.

Trenér Ščasný před dnešním zápasem udělal oproti předchozímu souboji s rumunským klubem v sestavě několik změn. Holka v obraně vystřídal Costa, v záloze pak Čermáka nahradil Vácha. První poločas hned od začátku nabídl hru ve slušném tempu. Převahu sice měli domácí, nicméně i Sparta dokázala několikrát ohrozit bránu soupeře.

Do šance se dostal například letenský kapitán David Lafata, nicméně jeho pokus z 12. minuty domácí gólman s přehledem zlikvidoval.

První gól zápasu přišel na řadu v 31. minutě, kdy Nicolae Stanciu z více než dvacetimetrové vzdálenosti přesně umístil míč pod víko Bičíkovy svatyně.

Střelecký úspěch rumunský tým povzbudil, což ukázal i Gabriel Tamas, který při rozehrání standardní situace z vlastní poloviny hřiště trefil břevno sparťanské brány.

Krátce před koncem poločasu mohla slavit i Sparta. Gól Davida Lafaty však nemohl být kvůli ofsajdu uznán.

Příliš šťastně nezačal pro Spartu ani druhý poločas. Nejprve musel zaváhání pražské obrany řešit pohotovým skluzem gólman Bičík, v 51. minutě pak druhou žlutou kartu vyfasoval Jakub Brabec a po faulu na útočné polovině pro něj utkání skončilo.

Další nepříjemnost zasáhla hosty v 62. minutě poté, co Nicolae Stanciu další střelou zpoza pokutového území prostřelil Bičíka a zvýšil na 2:0. Spartě se nedařilo ani dál, na hřišti bylo hodně znát, že hosté mají o jednoho hráče v poli méně. Rumuni toho využívali a pohodlně kontrolovali postupový výsledek.

V závěrečných minutách již Steaua nepřipustila žádné komplikace a zápas dovedla do vítězného konce v poměru 2:0.

Hráči rumunského celku se tak mohou těšit na závěrečné předkolo Ligy mistrů, zatímco fotbalisty Sparty čeká pouze kvalifikace o Evropskou ligu.

Čekání Sparty na start v Champions League se tak natáhne minimálně na dvanáct let.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Steaua Bukurešť - Sparta Praha 2:0 (1:0)
Branky: 31. a 62. Stanciu. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Brabec, Frýdek (oba Sparta). ČK: 51. Brabec. Diváci: 37.127. První zápas: 1:1, postoupila Steaua.

Autor:  Jakub Knoll